3.4 °C, 1.8 m/s, 92.4 %

Jelgavas vieglatlētikas rekordi

Jelgavas vieglatlētikas rekordi

Lai vienkopus būtu pieejami mūsu sportistu rekordi, Jelgavas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienības statistiķi Andri Staģi kopš 2020. gada apkopo Jelgavas vieglatlētikas rekordus. Rekordu tabula tiek atjaunota reizi gadā – noslēdzoties vieglatlētikas vasaras sezonai.

“Lai gan sākotnēji vēlējāmies apkopot tikai Jelgavas pilsētas rekordus, sapratām, ka tas nebūtu īsti korekti vēstures kontekstā, jo padomju laikos sporta dzīve tika organizēta centralizēti rajona mērogā. Jelgavas rajonā kopā sportoja gan Jelgavas pilsētas, gan tagadējā Jelgavas novada sportisti, un viņu rezultāti uzskatāmi par Jelgavas rekordiem. Tagad kādreizējā Jelgavas rajona teritorijā ir divas pašvaldības, tomēr novilkt svītru un vienā brīdī sākt reģistrēt tikai pilsētas sportistu rezultātus nešķita objektīvi, it īpaši tāpēc, ka arī joprojām novada sportisti izmanto Jelgavas pilsētas sporta infrastruktūru un piedāvātās sporta iespējas,” skaidro “Sporta servisa centra” direktors Juris Kaminskis. Lai iedzīvotājiem būtu vieglāk saprotams, apkopoto rekordu tabulai dots nosaukums “Jelgavas vieglatlētikas rekordi”, ar atsauci paskaidrojot, ka jēdziens “Jelgava” aptver kādreizējā Jelgavas rajona teritoriju.

Rekordi ir apkopoti trīs vecuma grupās sievietēm un vīriešiem: pieaugušo, junioru jeb U-20 un jauniešu jeb U-18 grupā. “Sistemātiska vieglatlētikas rezultātu apkopošana sākās 1957. gadā, kad arī var sākt runāt par rekordiem,” norāda sporta statistiķis A.Staģis, skaidrojot, ka sportista rekords attiecināms uz to pilsētu vai rajonu, kuru sacensību brīdī sportists pārstāvējis. Nereti jaunieši, kuri dodas studēt, studiju laikā sacensībās pārstāv augstskolu vai pilsētu, kurā tā atrodas, kaut gan dzīvo citur. “Piemēram, ja cēsnieks studē Jelgavā un sacensībās pārstāv universitāti vai Jelgavu, viņa rekords uzskatāms par Jelgavas rekordu,” precizē A.Staģis.

Tāpat vairākās sprinta distancēs norādīti divi rezultāti – fiksēti ar elektroniku un ar rokas hronometrāžu. “Rokas hronometrs ļāva piefiksēt rezultātu līdz sekundes desmitdaļai, savukārt ar elektroniku precizitāte ir līdz sekundes simtdaļai. Pastāv formula, kā ar rokas hronometru fiksētos rezultātus var pielīdzināt uzņemtajiem ar elektroniku. Gadījumos, kad ar rokas hronometru fiksētais rezultāts ir labāks par to, kas fiksēts ar elektroniku, es to iekļāvu šajā tabulā,” stāsta A.Staģis. Tāpat arī otrādi – ja jelgavnieks sacensībās pārstāv citu pilsētu vai citas pilsētas klubu, tad tas nav uzskatāms par Jelgavas rekordu.

Vieglatlētikas rekordi apkopoti, lai tie paliktu pilsētas sporta vēsturei, lai kalpotu kā motivācija jaunajiem vieglatlētiem un savā ziņā arī lai popularizētu šo sporta veidu. Iedzīvotāji aicināti iepazīties ar rekordu tabulu, un, ja radušies kādi precizējumi vai jautājumi, lūgums sazināties ar “Sporta servisa centra” sporta pasākumu organizatori Aļonu Fomenko pa tālruni 63085300 vai e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv.