16. februārī pulksten 16 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā ar priekšlasījumu par modi 19. gadsimtā tiks atvērta izstāde “Mūžam pielūgtā. Tērpu izstāde. 19.gs. dižciltīgo sieviešu tērpi”. Ar priekšlasījumu uzstāsies Zanda Zariņa, muzeja tekstila izstrādājumu restauratore, un izstādē eksponēto vēsturisko tērpu atdarinājumu autore.
Svētdien, 5. februārī, Jelgavā noslēdzies 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. No 3. līdz 5. februārim trijās vietās pilsētā – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un Brīvdabas koncertzālē “Mītava”, apmeklētājiem bija iespēja apskatīt vairāk nekā 65 ledus mākslas darbus, kurus radījuši 30 pasaulē atzīti mākslinieki no 12 valstīm par tēmu “Senās dievības”. Tāpat apmeklētāji varēja vērot paraugdemonstrējumus ledus skulptūru veidošanā, apmeklēt pašmāju un Lietuvas mūziķu koncertus, iesaistošas izrādes un dažādas atrakcijas. Festivāls noslēdzās ar vērienīgi apmeklētiem grupu “Pērkons” un “Bermudu Divstūris” koncertiem, kuros pilsētu pieskandināja populāras, gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem zināmas, dziesmas.
Ar vairāk nekā 65 ledus mākslas darbiem no 80 tonnām ledus, ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un plašu izklaides programmu – atrakcijām, iesaistošām izrādēm un koncertiem Jelgavā noslēgusies otrā 24. Starptautiskā Ledus skulpturu festivāla diena. Satikties Jelgavā, apskatīt tēlnieku darinātās skulptūras un baudīt kultūras pasākumu programmu apmeklētāji aicināti arī svētdien – 5. februārī, no pulksten 10 līdz 22.
Šodien, 3. februārī, ar vairāk nekā 65 ledus mākslas darbiem no 80 tonnām ledus, atklāšanas ceremoniju, festivāla konkursa laureātu sveikšanu un koncertiem apmeklētājiem durvis vēris 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā. Satikties Jelgavā, apskatīt tēlnieku darinātās skulptūras un baudīt kultūras pasākumu programmu apmeklētāji aicināti visu nedēļas nogali, sestdien un svētdien – 4. un 5. februārī, no pulksten 10 līdz 22.
Šodien, 3. februārī, atklāts Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad ledus mākslas darbus par tēmu “Senās dievības” veidoja 30 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm – Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas. Atklājot festivālu, apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti ledus skulptūru konkursa laureāti – žūrijas favorīti.
Jelgavā līdz 5. februārim norisinās jau 24. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls. Šodien, 4. februārī, festivāla apmeklētājus sagaida ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļi un plaša izklaides programma – atrakcijas, izrādes un koncerti.
Ja vien ir vēlme spēcināt sevi ar tautasdziesmām, savu garu uzmundrināt, kopsanākšanā iemantot kopības sajūtu un latviskā spēkā mundri omu uzlabot, ikviens interesents no februāra ir aicināts uz Dzīvesziņu un arodu sētu Vecpilsētas ielā 2 uz sadziedāšanās vakariem.
Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā atvērta piemiņas izstāde “Režisorei Lūcijai Ņefedovai 90”, kurā var iepazīties ar režisores personīgajām lietām un fotogrāfijām. Izstāde muzejā ir apskatāma līdz 12. martam.
Jelgavā tiek aizvadīta 24. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa ceturtā diena. Vakar noslēdzās darbs pie 15 komandu skulptūru izveides, bet šodien, 2. februārī, visas dienas garumā pasaulē atzīti tēlnieki no 12 valstīm, radoši interpretējot šī gada festivāla tēmu “Senās dievības”, rada 30 unikālus mākslas darbus – individuālās skulptūras.
3.februārī pulksten 17 interesenti aicināti uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, kur norisināsies Mārtiņa Heimrāta tekstiliju izstādes “Mārtiņdeķi” atklāšana.
No 1. līdz 28. februārim Jelgavas Kultūras nama 2. stāva foajē būs eksponēti Starptautiskā ledus skulptūru festivāla skolēnu kolāžu konkursam iesniegtie darbi. Festivāla laikā no 3. līdz 5. februārim izstādi varēs apskatīt no pulksten 10 līdz 21. Konkursā varēja piedalīties Latvijas skolu 1.–4. klašu kolektīvi.
30. janvārī Jelgavā darbu pie 24. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa skulptūru izveides uzsākuši 30 mākslinieki no 12 valstīm. Pasta salā no 30 tonnām ledus trīs dienu laikā taps skulptūras komandu kategorijā par tēmu “Senās dievības”. Katras komandas skulptūras izveidē piedalās divi mākslinieki, kas piesakoties dalībai festivālā, organizatoriem iesnieguši kopēju skici.