Nodrošinot mācību gada sākumā apstiprinātā mācību priekšmetu olimpiāžu grafika turpināšanu, olimpiādes pilsētas līmenī arī uzsākot jauno mācību semestri turpinās tiešsaistē. Šādu modeli apstiprinājis Valsts izglītības satura centrs, pielietojot iepriekšējos gados rīkotu atsevišķu olimpiāžu kārtu pieredzi. Ņemot vērā dalībnieku skaitu, Jelgavas skolu audzēkņi tiešsaistes pārbaudījumos piedalās tikpat aktīvi kā citus gadus, kad priekšmetu olimpiādes ierasti notika klātienē.
No 10. līdz 12. februārim LLU organizē Karjeras dienas skolēniem, kas šogad būs pieejamas tiešsaistē universitātes mājaslapā un “Facebook” kontā. Vebināru programmā ikviens varēs izvēlēties tēmas par sev interesējošu profesiju vai nodarbošanās veidu, kurā attīstīt profesionālo karjeru. Vebinārus vadīs LLU absolventi, studenti un mācībspēki, kuri dalīsies darba pieredzē un atklās profesiju un nodarbošanās veidu “aizkulises”.
Pēc piecu nedēļu brīvlaika arī 1.–4. klašu skolēniem pirmdien, 25. janvārī, atsāksies mācību process, un tas notiks attālināti. Par to, kā tiks organizēts mācību darbs katrā skolā, skolēni un vecāki saņems informāciju “E-klasē“. Jaunāko klašu audzēkņiem mācību laikā tiks nodrošinātas pārtikas pakas – par to saņemšanu jāinteresējas savā skolā. Mācību process attālināti turpināsies arī 5.–12. klašu skolēniem.
Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija ik gadu janvārī, atceroties 1991. gada barikāžu notikumus, rīko kopīgu ugunskura kuršanu, lai pārrunātu šī laika notikumus un uzturētu dzīvu garu, kas pirms 30 gadiem valdīja Rīgā, kad pašaizliedzīgi cilvēki aizsargāja Latvijas valsts izvēlēto neatkarības atjaunošanas ceļu. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, pasākums klātienē šogad izpalika, taču tā vietā tapis video, kurā skolēni kopīgi iekur barikāžu atceres ugunskuru un dalās ar stāstiem, kurus izdzīvojuši viņu vecāki un vecvecāki, tostarp toreizēji un tagadēji jelgavnieki.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) statistika liecina, ka ik gadu ziemā vairāki desmiti cilvēku ielūzt ūdenstilpju ledū un noslīkst. Nereti palīdzība nepieciešama arī bērniem un jauniešiem, tāpēc VUGD ir sagatavojis informatīvo materiālu kopumu par drošību ziemā un bīstamību atrasties uz ūdenstilpju ledus.
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) turpina Gudro vecāku skolas bezmaksas semināru ciklu, uzmanību veltot dažādu vecumposmu bērnu uzvedībai un problēmām. Nodarbības reizi mēnesī no janvāra līdz martam notiks “Zoom” platformā, un tām iepriekš jāpiesakās.
Noslēgusies Satversmes tiesas 2020. gada septembrī izsludinātā skolēnu zīmējumu un domrakstu konkursu darbu vērtēšana, nosaucot labākos darbu autorus 6., 9. un 12. klašu grupu konkursos. 12. klašu skolēnu domrakstu konkursā “Kā Satversme man palīdz veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?” 1. un 2. vietu, kā arī atzinības saņēmuši Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri darbus izstrādājuši kopā ar pedagoģi Gunitu Smiltāni.
Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv izvietojusi papildinātu e-pakalpojumu “Mani dati izglītības reģistros”. Tādējādi ikviens Latvijas iedzīvotājs var pārliecināties par Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS) uzkrātajiem datiem par viņu, kā arī nepilngadīgajiem bērniem, aizbildnībā un aizgādībā esošām personām.
Lai palīdzētu vidusskolas izlaidumu klašu skolēniem sagatavoties studijām augstākās izglītības iestādēs, LLU Mūžizglītības centrs Jelgavā no 23. janvāra piedāvā kursus ķīmijā un bioloģijā – katru 60 stundu apjomā.
1. līdz 4. klašu skolēnu ziemas brīvlaiks ticis pagarināts līdz 22. janvārim un skolēni vairāk laika pavada mājās. Ja ziemas brīvlaikā sāk pietrūkt ideju mājās veicamām aktivitātēm, projekts “Skola2030” eksperti ir sarūpējuši darba lapu komplektu 1.- 4. klašu skolēniem. To var izmantot ikviens vecāks vai skolotājs, lai palīdzētu bērniem uzzināt un iemācīties ko jaunu.
Pēc 9. klases katram skolēnam ir jāizdara izvēle par turpmākajām mācībām – vidusskola, tehnikums, arodskola, mūzikas vai mākslas skola. Jo vairāk skolēns zina par izglītības iespējām, jo vieglāk ir izdarīt izvēli, tāpēc Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) izstrādāts tests 8. un 9. klašu skolēniem, lai pārbaudītu zināšanas par izglītības sistēmu un profesionālās izglītības iestādēm.
Līdz 1. martam ikvienas nozares speciālists var pieteikties vērienīgajā skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, lai apgūtu skolotāja profesiju un vienlaikus uzsāktu darbu skolā, nākamajā mācību gadā pievienojoties Latvijas izglītības sistēmai kā viens no 100 jaunajiem pedagogiem.