Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas (JZB) aicinājumam pastāstīt savas atmiņas par bibliotēkas tagadējās ēkas vēsturi atsaucās 1923. gadā dzimušais jelgavnieks Vladimirs Kons. Viņš atminas, ka šī ēka pagājušā gadsimta 30. gados piederējusi ārstam Alfredam Zīriņam, kurš šeit gan pieņēmis pacientus, gan dzīvojis pats kopā ar ģimeni, ziņo JZB.
www.jelgavasvestnesis.lv
Daktera A.Zīriņa ģimenei piederējusi arī saimniecība Platonē, un tieši saimniecības jautājumu dēļ abi jelgavnieki sastapušies. V.Kons Ulmaņlaikos strādājis Patērētāju kooperācijā. «Viņam bija vajadzīgs traktors, un es, strādājot kooperācijā, kārtoju tās lietas. Viņš to traktoru iegādājās. No tā laika mēs bijām pazīstami,» stāsta V.Kons.
Savukārt Jelgavas bombardēšanu jelgavnieks nav piedzīvojis, jo kara sākumā nācies bēgt uz Kurzemi, vēlāk viņš nosūtīts uz Aizputi, no kurienes izsūtīts uz Vaņino ostu Klusā okeāna līča krastā – 12 tūkstošus kilometru no savas dzimtenes.
Pēc kara namu nacionalizēja. Ēka tika nevīžīgi uzturēta, nolaista. V.Kons atminas, ka no ēkas bija palikušas tikai sienas, jumta vairs nav bijis. Vēlāk tā tika pārbūvēta dzīvokļu vajadzībām, un tajā iemitināja Jelgavas cietuma darbiniekus.
JZB Informācijas nodaļas vadītāja Dagnija Avota precizē, ka, izmantojot Latvijas Nacionālo digitālo bibliotēku www.periodika.lv, senajos preses izdevumos patiešām izdevies noskaidrot, ka daktera A.Zīriņa prakse atradusies Akadēmijas ielā 44. «Adreses Jelgavā ir mainījušās, bet, pateicoties šim stāstam, mums izdevies vismaz noskaidrot precīzu tā laika ēkas adresi,» tā D.Avota.
Alfreds Zīriņš bijis asistents Latvijas Sarkanā Krusta Jelgavas nodaļas slimnīcā Palīdzības ielā, bijis arī 16. Jelgavas aizsargu pulka ārsts, bet ēkā Akadēmijas ielā 44 (tagad 26) pieņēmis pacientus.
Piebilstams, ka, atzīmējot bibliotēkas 65. jubilejas gadu, Zinātniskā bibliotēka aicina atsaukties tos vecākā gadagājuma jelgavniekus, kuriem ir kādas atmiņas, liecības vai citas ziņas par tagadējās bibliotēkas ēkas Akadēmijas ielā 26 vēsturi pirms Otrā pasaules kara un pirmajos pēckara gados.