Piektdienas vakarā kultūras namā notika Jelgavas Skolotāju dienas pasākums, kurā jau ceturto gadu tika pasniegtas Izglītības kvalitātes balvas – tās saņēma seši pedagogi. Savukārt skolām pasniegts «Zelta grauds» – skolas tika vērtētas trīs grupās.
«Mēs dzīvojam sarežģītā laikā, kad, atskatoties vēsturē, saprotam, ka ir jāmainās – savas valsts, savas pilsētas, mūsu pašu un jaunatnes vārdā. Citas izvēles nav. Lai īstenotu gaidāmo izglītības reformu, vajadzēs daudz spēka, savstarpēju sapratni, gudrību, zināšanas un prasmes. Reformas priekšvakarā esam izvērtējuši mūsu pilsētas skolas un skolotājus – redzējām gan izaugsmes tendences, gan vēlmi dzīvot un strādāt labāk, gudrāk un prasmīgāk, gan arī to, kur jāpiestrādā. Ir paveikts milzīgs darbs, daudz darāmā vēl priekšā, bet izglītības un nākotnes stūrakmens ir trijotne skola – skolēns – vecāki un savstarpējā sadarbība tajā,» sveicot pilsētas pedagogus, norādīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Pedagogus svētkos sveica arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne un Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
Izvērtējot aizvadīto mācību gadu, Jelgavas pilsētas Izglītības kvalitātes balva pasniegta sešiem pedagogiem: «Pasaciņas» pirmsskolas izglītības skolotājai Agijai Čerjapkinai un «Vārpiņas» pirmsskolas izglītības skolotājai Ivetai Bartkēvičai un pamatizglītības 2. posmā (7.–9. klašu) skolotāju grupā – Jelgavas 2. pamatskolas skolotājai Olgai Grundānei, Jelgavas 4. vidusskolas skolotājai Initai Priekulei un Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotājiem Jānim Dūrējam un Irinai Ivanovai.
I.Bartkēviča pirmsskolas izglītības iestādē strādā no 2000. gada. Lai gan pēc izglītības viņa ir mājturības skolotāja, studējot maģistrantūrā, nolēmusi pastrādāt bērnudārzā un sapratusi, ka tas ir viņas aicinājums. «Šis darbs ir ļoti nozīmīgs un nebūt ne viegls, jo jāieliek bērnā pamati. Manuprāt, trīs svarīgākās lietas, kas jāiemāca, ir savstarpējo attiecību veidošana, patstāvība un cieņa pret citiem,» tā viena no balvas ieguvējām.
«Skolā strādāju kopš 2001. gada un mācu angļu valodu un vadu spāņu valodas pulciņu. Lai iemācītos svešvalodu, jābūt vēlmei apgūt valodu, runāt un saprasties. Tagad jaunajai paaudzei vairs nav barjeru un viņi nebaidās un nekaunas runāt,» norāda 2. pamatskolas skolotāja O.Grundāne. Līdzīgi uzskata Jelgavas Valsts ģimnāzijas krievu valodas skolotāja I.Ivanova: «Jebkura valoda ir pieprasīta, jo ļauj tās zinātājam dzīvot vieglāk un interesantāk, paver iespējas ceļot un iepazīt citas kultūras.» Savukārt J.Dūrējs pasniedz matemātiku un lēš, ka apmēram tikai piektā daļa skolēnu no šī priekšmeta nebaidās. Viņam diezgan bieži nākas dzirdēt skolēnu jautājumu, kas sākas ar vārdiem: «Kāpēc man jāzina šis…?» Tad viņš skaidro, ka varbūt nenoderēs tieši šī formula vai aprēķins, bet noteikti noderēs loģika, domāšana un izpratne par visu lietu uzbūvi un kārtību. «Gaidāmajai izglītības reformai esmu gatavs un domāju, ka līdz ar tās uzsākšanu matemātikas stundās ne tikai rēķināsim, bet runāsim arī par procesiem,» teic J.Dūrējs.
Tāpat tika pasniegta Jelgavas pilsētas Izglītības kvalitātes gada balva «Zelta grauds» skolām. Pamatizglītības 1. posmā (1.–6. klašu grupā) to saņēma Jelgavas 4. sākumskola, pamatizglītības 2. posmā (7.–9. klašu grupā) – Jelgavas 4. vidusskola, vidējās izglītības posmā (10.–12. klašu grupā) – Jelgavas Spīdolas ģimnāzija. Skolas balvā saņēma 5000 eiro.
Skolotāji saņēma arī Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstus. Savu simpātiju balvu pasniedza arī «Swedbank» – to saņēma pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes «Gaismiņa» pirmsskolas izglītības skolotāja Ludmila Tama.
Apbalvotie skolotāji
Gads/
Kategorija
Pamatizglītības 1. posms: 1.–6. klase
Pamatizglītības 2. posms: 7.–9. klase
Vidusskolas posms
2014.
Jelgavas 4. sākumskola
Jelgavas Valsts ģimnāzija
Jelgavas Spīdolas ģimnāzija
2015.
Jelgavas 6. vidusskola
2016.
Jelgavas 4. vidusskola
2017.
Foto: Austris Auziņš