Šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis astoņus jaunus specializētos automobiļus – piecus glābšanas un trīs ķīmijas automobiļus «Scania». Viens no tiem šodien nonācis VUGD Jelgavas daļā.
«Šis ir specializētais automobilis, kas ir īpaši piemērots glābšanas darbu veikšanai sagruvušās ēkās vai transportlīdzekļu izcelšanai no ūdenstilpēm, jo tas ir aprīkots ar celtni. Līdz šim mūsu rīcībā bija tikai pamata glābšanas auto – bez celtņa,» stāsta virsleitnants VUGD Zemgales reģiona brigādes Jelgavas daļas vada komandieris Raimonds Tukišs.
Šodien Jelgavas daļā notiek mācības – ugunsdzēsēji glābēji iepazīst jaunā glābšanas automobiļa ekipējumu un iespējas. Plānots, ka automobili izmantot varētu sākt jau jaunnedēļ. «Līdz šim, ja nācās no dīķa izcelt automašīnu, mēs to darījām velkot, taču ar celtņa palīdzību tas būs gan ērtāk, gan ātrāk,» tā Jelgavas daļas vada komandieris.
Jelgavas daļā šobrīd ir divi pamata glābšanas auto, ar kuriem ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kā arī viens rezerves auto, kas tiek izmantots nepieciešamības gadījumā. Tāpat Jelgavā ir arī autokāpnes un konteinervedējs, kas aprīkots ar inventāru dažāda veida glābšanas darbiem. «Ugunsdzēsējs bez piemērota aprīkojuma ir vienkāršs cilvēks, tādēļ bez zināšanām un pieredzes mums ir nepieciešams arī inventārs, un, pateicoties šim jaunajam glābšanas automobilim, mēs savu darbu varēsim veikt labāk,» vērtē R.Tukišs.
Jaunie automobiļi ir iegādāti VUGD Iekšējās drošības fonda programmas projekta «Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta CBRNE un cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu reaģēšanas spēju kapacitātes stiprināšana» ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot VUGD reaģēšanas spējas ķīmisko, bioloģisko, radioloģisko un kodolmateriālu apdraudējumu, kā arī cilvēku izraisīto katastrofu glābšanas darbu gadījumā.
Jāpiebilst, ka, turpinot papildināt specializēto transportlīdzekļu klāstu ar jaunām automašīnām, VUGD šogad kopumā saņems 38 jaunas un modernas ugunsdzēsības automašīnas. R.Tukišs norāda, ka Jelgavas autoparku plānots papildināt arī ar automobili, kas paredzēts darbam ķīmiski bīstamā vidē – ar tā palīdzību var arī veikt ķīmiskā piesārņojuma seku likvidāciju.
Foto: Ivars Veiliņš