Valdība šodien vienojusies par telekomunikāciju uzņēmuma SIA «Lattelecom» privatizācijas variantu, kas paredz «Lattelecom» un SIA «Latvijas Mobilais telefons» (LMT) akciju maiņas darījumu ar Skandināvu koncernu «TeliaSonera».
Valdība šorīt ārkārtas sēdē konceptuāli vienojusies par akciju maiņas darījumu, taču balsojums par šo variantu nenotika.
Plašāku informāciju par valdības lēmumu sniegs premjers Ivars Godmanis (LPP/LC) pēc Ministru kabineta komitejas sēdes.
Valdības atbalstītais Satiksmes ministrijas piedāvājums paredz veikt kapitāldaļu maiņu starp valstij piederošo «Latvijas Valsts radio un televīzijas centru» (LVRTC) un «TeliaSonera». Šajā variantā arī radīta iespēja «Lattelecom» privatizācijā piedalīties ASV investīciju kompānijai «Blackstone».
Variants paredz, ka LVRTC iegādātos no skandināvu koncerna «TeliaSonera» 49% «Lattelecom» kapitāldaļu un par tādu cenu uzreiz tālāk to pārdotu kādam investoram, visticamāk, «Blackstone».
LVRTC šajā darījumā būtu tikai starpnieks, kā arī tiktu ievērota «TeliaSonera» prasība darījumu kārtot ar valsti. Šāds darījuma modelis vienlaikus paredz to, ka LVRTC «TeliaSonera» pārdod valsts īpašumā esošās mobilo sakaru operatora LMT kapitāldaļas. «TeliaSonera» īpašumā nonāktu arī «Lattelecom» īpašumā esošās LMT kapitāldaļas.
Vienlaikus valdība šodien noraidīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto priekšlikumu, kas paredzēja «Lattelecom» 100% kapitāldaļu pārdošanu izsolē, akcijas pārdodot gan valstij, gan skandināvu kompānijai «TeliaSonera».
«TeliaSonera» patlaban pieder 49% «Lattelecom» daļu, bet Latvijas valstij – 51%.
Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) prognozē: ja izdosies veikt «Lattelecom» un LMT daļu apmaiņas darījumu un vēlāk pārdot 49% «Lattelecom», valsts ieguvums varētu būt ap 270 miljoniem latu.
www.LETA.lv