Lai pedagogi apstātos, ieklausītos, padomātu par sevi, nevis par skolēniem, un atjaunotu savu iekšējo smaidu, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notika «Spēka darbnīcas pedagogiem».
«Spēka darbnīcas» tika organizētas, lai skolotāji varētu sekmīgi palīdzēt skolēniem sagatavoties dzīvei, – lai spētu dot, pašam ir jābūt priecīgam, apmierinātam un iedvesmotam. Tas tika piedāvāts trīs soļos.
Pasākuma ievadlekcijā karjeras konsultants un astropsihologs Mārtiņš Geida aicināja klātesošos veikt dvēseles revīziju, padomājot par lietām, kas traucē būt klātesošam un izbaudīt mirkli. Katram ir atšķirīgas vēlmes, principi, vērtības un lietas, kas iepriecina, tādēļ ir jāspēj dzīvot harmonijā ar sevi. Nav jāgaida, kad pienāks atvaļinājums, piektdienas pēcpusdiena vai algas diena, bet jāpriecājas par katru mirkli, jāizbauda katra diena. Pedagogi ieklausīties sevī tika mudināti vienā no trijām radošajām darbnīcām – «Empātija». Šajā darbnīcā dalībniekiem bija iespēja ieraudzīt savu domu, emociju un vēlmju vizuālo transformāciju, zīmējot savu elektromagnētisko lauku – auru. Lektors pastāstīja, ka krāsas mūs ietekmē neapzinātā līmenī, bieži vien izvēlamies tādas krāsas apģērbu, kādā ir mūsu aura, taču, uzvelkot sev nepiemērotas krāsas drēbes, nejūtamies kā savā ādā, ko sajūt arī apkārtējie. Lai būtu saskaņā ar sevi, jāspēj ieklausīties sevī.
Spēju ieklausīties sevī var trenēt, klausoties gongu skaņās, tādējādi nonākot dziļas relaksācijas stāvoklī. Šajā darbnīcā dalībnieki sākumā pozitīvi uzlādēja viens otru, veicot dažādus vingrinājums, piemēram, ar žesta palīdzību otram nosūtot kādu ziņu. Pēc grupas saliedēšanās gongu meistare un centra «Zelta aplis» vadītāja Inga Rancāne ļāva klausītājiem gremdēties skaņu pasaulē. Atslābinoties iespējams nonākt meditatīvā stāvoklī, tādējādi apzinoties savu ķermeni un ieklausoties tajā. Tajās ķermeņa vietās, kur harmonijas trūkst, var just tādu kā diskomfortu, taču seansa laikā sajūtas mainās un organisms tiek attīrīts – harmonizēts. Gongu skaņu meditācija ir kā sava veida ceļojums iztēlē, lai atjaunotu līdzsvaru, tas dod spēku gan emocionālā, gan fiziskā, gan mentālā līmenī.
Pozitīvi uzlādējoties un esot harmonijā gan ar sevi, gan apkārtējiem, ar prieku gribas dalīties, lai vairotu labās sajūtas. Viens no veidiem, kā radīt ko skaistu un iepriecināt otru, ir dekupāža. Ieva Hofmane, vizuālās mākslas un mājturības skolotāja, dalījās savās zināšanās un prasmēs, ļaujot iepazīt skaistuma tapšanas ceļu. Izmantojot iztēli un darbojoties, iespējams ne tikai atslēgties no pelēkās rutīnas, bet apgūt arī jaunas prasmes – krāsu saskaņošanu, kompozīcijas veidošanu. Radīšanas process ļauj baudīt mirkli, kurš ne tikai darba tapšanas procesā, bet arī vēlāk sniegs gandarījuma izjūtu par paveikto.
Foto: ZRKAC