«Mūsu mājā tiek zagts ūdens un nevainīgiem cilvēkiem jācieš no tā, ka ir tādi iedzīvotāji, kas nelikumīgi patērē ūdeni,» raksta kāda Lielās ielas 10. mājas iedzīvotāja. Viņasprāt, šādu situāciju varētu izskaust mājas vecākais, dzīvokļos veicot regulāras pārbaudes. «Vai tiešām mājas vecākajam nav tiesību katru dzīvokli pārbaudīt, lai pārliecinātos, ka ūdens tiek patērēts likumīgi?» jautā jelgavniece.
«Apgalvot, ka mūsu mājā kāds zog ūdeni, ja nav konkrētu pierādījumu, ir nekorekti,» savu nostāju pauž Lielās ielas 10 mājas vecākais Vitolds Zahars. Tāpat uzskata arī nama apsaimniekotājs SIA «Rimidal V», piebilstot, ka «tā ir kaimiņu darīšana». Tiesa gan – ūdens pārtēriņš mājā esot, taču tas ir tik niecīgs, ka nerada aizdomas par nelikumīgu ūdens patērēšanu.
V.Zahars stāsta, ka mājā ir 55 dzīvokļi un visos uzstādīti ūdens skaitītāji. «To rādījumus salīdzinot ar datiem, ko uzrāda kopējais mājas skaitītājs, starpība parasti ir 40 – 50 kubikmetri ūdens. Kur tā rodas, atbildēt nevaru ne es, ne apsaimniekotājs, taču mierina doma, ka arī apkārtējās mājās ir šāds neliels ūdens pārtēriņš. Tā vienkārši ir, un viss,» tā mājas vecākais, atklājot, ka caurules namā nomainītas, arī pats reizi ceturksnī pārbauda ūdens skaitītājus visos dzīvokļos, taču līdz šim nekādus pārkāpumus nav gadījies konstatēt. Viņaprāt, mājas skaitītāja un skaitītāju dzīvokļos rādījumu nelielā starpība vismaz daļēji var rasties, mājas iedzīvotājiem neprecīzi nolasot ūdens skaitītāju rādījumus savā dzīvoklī. Taču, kā norāda mājas vecākais, līdz šim neviens ar sūdzību par ūdens zagšanu mājā pie viņa nav vērsies, arī pret to, ka fiksētais ūdens pārtēriņš tiek proporcionāli sadalīts uz visiem 55 dzīvokļiem, neviens nav iebildis.
«Ja iedzīvotājai, kas vērsusies redakcijā, ir pierādījumi vai vismaz aizdomas par konkrētu dzīvokli, kurā tiek zagts ūdens, aicinu par to mani informēt. Ja būs zināms konkrēts dzīvoklis, tad kopā ar komisiju apsekosim to un pārbaudīsim skaitītājus,» teic V.Zahars.
Sagatavoja Sintija Čepanone