Uzticies, bet pārbaudi! Var sanākt tā, ka būsi pārliecināts: augstskolā labas atzīmes var iegūt par naudu, bet, uzsākot studijas, jāpiedzīvo vilšanās – tomēr vajag mācīties.
Aleksandra Boldina, Sabiedrisko attiecību fakultātes pirmā kursa studente
Pēc vidusskolas absolvēšanas šaubu, kur mācīties tālāk, man praktiski nebija. Biju nolēmusi, ka studēšu «Turībā». Ļoti ērti nokļūt, ir saistoša fakultāte, maksa par mācībām aptuveni vienāda ar citām augstskolām. Apmierināja viss, izņemot draugu, paziņu un bijušo klasesbiedru reakcija. «Kur? «Turībā»? Vai prātu pazaudējusi? Protams, ja grasies iestāties augstskolā un neko nedarīt, tad tur tev arī ceļš… Ja tomēr gribi iegūt arī zināšanas, tad padomā,» viņi centās pārliecināt. Baidīja arī vecāku reakcija. Uz jautājumu, kur studē meita, viņi atbildēja: «Nolēma iet pa vieglāku ceļu – studēt «Turībā».»
Jau 1. septembrī svinīgā pasākuma vietā bija pirmās lekcijas. Gaidītās «iešūpošanās» nedēļas nebija, un arī pašlaik mājas darbi tiek uzdoti cits pēc cita, galvenokārt prezentācijas. Ja jāraksta referāts, pasniedzēji brīdina: pārkopēšana no interneta jāatstāj iepriekšējās skolas atmiņās. Protams, varbūt tas ir tikai tā – lai iebiedētu. Bet, ja nu tomēr ne? Par plaģiātismu draud atskaitīšana.
Varbūt pirmkursniekiem ir tik grūti? Varbūt tas ir pārbaudes laiks un nākamajos kursos studēt kļūst daudz vieglāk? Lai to noskaidrotu, vērsos pie vecāko kursu studentiem, taujājot, kā viņi vērtē studijas «Turībā» un tur iegūtās izglītības kvalitāti
Otrā kursa studente Olga Volkova, kura mācās Tūrisma un viesmīlības fakultātē, arī atspēko mītu par it kā vieglo ceļu uz izglītību «Turībā». «Protams, daudzreiz pati esmu dzirdējusi ne tās labākās atsauksmes par savu augstskolu, tomēr pabeigt pirmo kursu nemaz tik vienkārši nebija. Vajadzēja pasvīst,» teic Olga. Savukārt šīs pašas fakultātes 3. kursa studente Katerīna Semjankova uzskata, ka tas, kas grib mācīties un iegūt zināšanas, to darīs jebkurā augstskolā. Bet baumas par zemo izglītības kvalitāti varbūt radušās to studentu dēļ, kuri negrib atzīt to, ka pirmām kārtām viss atkarīgs no paša studenta vēlmes. «Un tad viņi visos grēkos vaino augstskolu un pasniedzējus,» tā Katerīna, pēc pieredzes apliecinot, ka «Turībā» ir jāmācās.