Katru pavasari Jelgavas Tautas gleznošanas studijas dalībnieki rīko Mākslas dienām veltītu izstādi. Arī šis gads nav izņēmums. Mākslas darbi kultūras namā studijas 60 gadu jubilejas gadā apskatāmi bagātīgā klāstā. Gleznas eksponētas pirmā stāva lielajā un garderobes foajē, kā arī otrā stāva foajē.
Skatītāju vērtējumam nodots labākais no paveiktā – ne tikai pēdējos gados tapušie darbi, bet arī senākas gleznas, kuru autori jau vairs nav šaisaulē, stāsta Tautas gleznošanas studijas vadītājs Ivars Klapers.
Pirmā stāva lielajā foajē apskatāmas vien Maijas Meieres un Valdas Kronbergas gleznas izstādē «Mātes un meitas saruna». Darbi gleznoti akrila un eļļas krāsu tehnikā. Redzama klusā daba, ceļojuma iespaidi, ziedi un gleznas, kas pārsteidz ar grezniem tērpiem.
Citu Tautas gleznošanas studijas dalībnieku veikumu var apskatīt pirmā stāva garderobes un otrā stāva foajē. Skatītāju vērtējumam nodotas gleznas ar ceļojuma iespaidiem, kluso dabu, ainavām un plenērdarbiem akvareļu, akrila un eļļas krāsu tehnikā. «Mākslinieki uz studiju dodas, lai relaksētos, gūtu atslodzi no darba, kas mākslas darbos ļoti labi atspoguļojas,» tā I.Klapers, uzsverot, ka krāsu daudzveidība noteikti atstās pozitīvu ietekmi uz katru izstādes apmeklētāju.
Studijas pirmsākumi meklējami 1956. gadā, kad pirmie amatiermākslas entuziasti Jelgavas vēstures un mākslas muzejā sapulcējās pie mākslinieka Hugo Jakobi. Septiņdesmito gadu sākumā studijas darbs turpinājās pilsētas kultūras namā gleznotājas, toreizējās jelgavnieces, Silvijas Meškones vadībā, vēlāk – spilgta akvareļmākslas pārstāvja un veiksmīgs organizatora Visvalža Garokalna vadībā. Savukārt 1983. gadā studijas vadību pārņēma I.Klapers, kurš kopā ar Andu Kalniņu studiju vada vēl joprojām.
Maijas Meieres un Valdas Kronbergas gleznu izstāde un gleznas, kas eksponētas otrā stāva foajē, kultūras namā apskatāmas līdz 1. maijam, savukārt izstāde garderobes foajē – līdz 30. aprīlim.
Foto: Raitis Supe