«Esmu pasniedzējs – izglītoju par minimālajām higiēnas prasībām. Tēma diezgan sarežģīta, tāpēc jāmēģina to pasniegt pēc iespējas interesantāk. Un ir labāk, lai cilvēks kaut ko arī redz, ne tikai dzird,» saka Indulis Siliņš, kurš ceturtdien E-prasmu nedēļas ietvaros mācījās veidot infogrammmu.
Pusotru stundu garā nodarbība Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā pie pasniedzēja Reiņa Rukmaņa paskrēja nemanot, un portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie nodarbības dalībnieki atzīst, ka tas bijis vērtīgs pasākums.
«Strādāju sabiedrisko attiecību jomā, LLU, un ikdienā darbojos ar datorgrafikas programmām, bet gribēju papildināt redzesloku – lai arī šis ir bezmaksas rīks, tā sniegtās iespējas lieti var noderēt gan darbā, gan studijās, piemēram, ilustrējot studiju darbus,» vērtē Irina Deičmane. Viņa arī atzīst, ka tik īsā laikā var tikai gūt pirmo priekšstatu, un, lai labāk apgūtu šo rīku, daudz pašam jāmēģina. Veidot infogrammu mācījās arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, kurš atzina, ka jaunās zināšanas un prasmes varētu pielietot dažādu prezentāciju veidošanā, iepazīstinot Jelgavas viesus ar pilsētu.
Pasniedzējs pusotras stundas laikā nodarbības apmeklētājus iepazīstināja ar bezmaksas tiešsaistes rīku piktochart.com, galvenajiem infogrammas izveides principiem, un katrs dalībnieks mēģināja pats uztaisīt savu infogrammu. Lai gan auditorijā izskanēja bažas par to, ka šī programma runā tikai angliski, pasniedzējs nomierināja, paskaidrojot, ka galvenokārt tiek izmantotas ikonas un sagataves, tāpēc ar programmu var strādāt arī bez angļu valodas zināšanām. «Šī ir bezmaksas alternatīva grafiskajām datorprogrammām, tomēr arī ar to ir jāmāk strādāt. Tā hops hops saspiest podziņas nesanāks,» piebilst pasniedzējs.
Foto: Raitis Supe