Ievērojot senās krievu tradīcijas, šodien Jelgavas 2. pamatskolā jelgavnieki atvadījās no ziemas un sveica pavasara atnākšanu, svinot «Masļeņicu».
Saskaņā ar tradīcijām, kad «Masļeņicu» svinēja veselu nedēļu, šī ir diena, kad sievasmāte uzņem viesus. Tā nu arī 2. pamatskolas namamāte uzņēma pie sevis viesus – protams, tas nebija pats Krievijas cars, kā senos laikos, bet pilsētas mērs Andris Rāviņš gan. Viņš teica svētku runu un klātesošajiem norādīja, ka ziema ir aizgājusi ne tikai dabā, bet arī cilvēku sirdīs. «Galvenais ir just jaunas cerības un saskatīt jaunas iespējas. Un visiem novēlu labi pabeigt ziemas cēlienu jeb mācību gadu – ar labām atzīmēm,» skolēnus un viņu vecākus, skolotājus un pārējos klātesošos uzrunāja A.Rāviņš.
Svētkus ieskandēja Jelgavas 2. pamatskolas bērnu kora «Zvoņņica» uzstāšanās. Pasākuma apmeklētājus priecēja arī citi priekšnesumi. Gan 2. pamatskolas, gan Jelgavas 5. vidusskolas skolēni, tērpušies tautu tērpos, dejoja krievu tautas dejas, bet Jelgavas 3. pamatskolas skolēni iepazīstināja ar latviešu tautas «Masļeņicas» jeb Meteņa tradīcijām.
Pasākuma laikā no klātesošajiem tika izraudzīti pieci stiprākie puiši, kas sacentās pankūku ēšanā. Tāpat pasākuma apmeklētāji varēja apskatīt skolēnu rokdarbu izstādi, kas speciāli veltīta šiem svētkiem.
Pēc koncerta pasākuma viesi pulcējās skolas gaiteņos, kur Jelgavas krievu biedrības «Istok» dalībnieces viņus sagaidīja ar jautrām dziesmām, spēlēm un atrakcijām. Protams, neizpalika arī «Masļeņicas» tradicionālais cienasts – pankūkas. Tās simbolizē sauli, kas pēc «Masļeņicas» pavadīšanas spīd arvien košāk un siltāk. Pankūkas tika pasniegtas gan ar ievārījumu, gan ar medu, gan ar krējumu.
Noslēgumā visi atvadījās no pašas «Masļeņicas», kuru simbolizēja krāšņi saģērbta salmu lelle. Šo lelli svētku noslēgumā sadedzināja, tādējādi atbrīvojoties no visām aizvadītā gada likstām un nelaimēm. Vienlaikus tā ir arī ziemas pavadīšana, kas ļauj tās vietā ienākt pavasarim.
Pasākumu rīkoja Jelgavas Sabiedrības integrācijas birojs. Biroja darbinieces norāda, ka šī bija lieliska iespēja pasākuma dalībniekiem uzzināt par svētku tradicionālo norisi, kad «Masļeņicu» svinēja veselas nedēļas garumā. Pirmajā dienā cepa pankūkas, otrajā dienā – dejoja un gāja rotaļās, trešajā dienā saimnieces cēla galdā visu to labāko, kas mājās atrodams, ceturtajā – vēla sniega cietokšņus un centās tos iekarot, piektajā – sievasmātes gaidīja ciemos znotus ar pīrāgiem, znoti gan dziedāja, gan dejoja, sestajā dienā jaunas meitas aicināja ciemos jaunus puišus un rādīja, cik viņas ir labas saimnieces, bet septītajā dienā viens otram lūdza piedošanu par aizvadītā gada pāri darījumiem.