«Vēlos vienkārši izteikt savu nožēlu par to, ka Jelgava ir suņiem, līdz ar to arī viņu saimniekiem, nedraudzīga pilsēta. Bijām aizbraukuši uz Jelgavu – domājām pastaigāties pa saliņu, gar universitāti, apskatīt, kas jauns, paēst gardas pusdienas. Bet – nekā! Skaidri ar zīmēm norādīts: aizliegts. Velts brauciens, sabojāta diena un garastāvoklis. Braucām prom un papusdienojām citur. Uz Jelgavu vairs nebrauksim. Jāatzīst, ka bijām par to pārsteigti, jo tiešām citur ārpus telpām tādus aizliegumus īpaši nesastopam – vairāk sastopamies ar aicinājuma zīmēm savākt aiz suņa. Pat tur, kur ir zīmes, mūs laipni uzņem gan restorāni, gan kafejnīcas, gan esam bijuši ielaisti arī teātrī (lai arī brīvdabas estrādē), un par to priecājamies, jo tādējādi saņemam zināmu devu patīkamas cilvēku laipnības un uzticības. To arī attaisnojam,» šādu vēstuli no Āra saņēma portāla www.jelgavasvestnesis.lv redakcija.
Pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» skaidro, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pilsētās un ciemos ārpus norobežotās teritorijas suns bez pavadas var atrasties zaļajā zonā un mežā (izņemot vietējo pašvaldību noteiktās vietas, kur saskaņā ar vietējo pašvaldību saistošajiem noteikumiem tas ir aizliegts) pastaigas laikā īpašnieka vai turētāja uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks vai turētājs spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību. Jelgavas pilsētas pašvaldība saistošajos noteikumos «Par mājdzīvnieku turēšanu Jelgavas pilsētā» noteikusi, ka ar suni Jelgavas pilsētas publiskajā ārtelpā aizliegts atrasties, ja nav samaksāta ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu; atrasties ar suni bez pavadas Jelgavas pilsētas publiskajā ārtelpā, izņemot suņu pastaigu laukumus un mežus; atrasties ar suni bez pavadas Langervaldes meža labiekārtotajā teritorijā, kā arī atrasties ar suni Jelgavas pilsētas Pasta salas teritorijā. Šādi ierobežojumi suņu īpašniekiem ieviesti, lai nodrošinātu teritorijas sanitāro tīrību un drošību rekreācijas zonā.
Līdzīgs pamatojums, aizliedzot ar suni atrasties Jelgavas pils apkārtnē, savulaik bija arī LLU. LLU direktors Andrejs Garančs skaidro, ka Jelgavas pils parka teritorijā un ap pili ar suņiem aizliegts atrasties jau vismaz sešus septiņus gadus, kad universitātes vadība vēl iepriekšējā rektora laikā pieņēma šādu lēmumu. Ierobežojumi noteikti, jo teritoriju daudz izmanto ģimenes ar bērniem, kuri staigā, spēlējas zālienā, un suņu atstātie izkārnījumi apdraudēja cilvēku veselību. «Diemžēl ikdienā saskaramies ar problēmu, ka ļoti daudzi suņu īpašnieki nesavāc aiz saviem mājdzīvniekiem, bet mēs vēlamies Jelgavas pils kā kultūrvēsturiskā pieminekļa apkārtni saglabāt drošu un tīru,» piebilst A.Garančs.
Foto: no JV arhīva