Zemgales NVO centrs aicina Zemgales nevalstiskās organizācijas, pašvaldības iestādes un uzņēmumus būt vērīgiem un rūpīgi izlasīt vēstules, kas saņemtas no Spānijas kompānijas «European City Guide».
Kristīne Langenfelde
Zemgales NVO centra vadītājs Uldis Dūmiņš informē, ka vairākas organizācijas Zemgalē, sākot no 2001. gada, ir parakstījušas «European City Guide» atsūtītās anketas, kas sākotnēji šķiet kā vienkāršs informācijas pieprasījums kataloga vajadzībām un organizāciju publicitātes nodrošināšanai, taču zem anketas ar maziem burtiem ir paragrāfs, kurā tiek minēts par anketas aizpildītāja apņemšanos apmaksāt 987 eiro par informācijas publicēšanu, turklāt apņemšanās nosaka, ka informācija par organizāciju tiks publicēta tuvākos trīs gadus, tādējādi iepriekšminētā summa 987 eiro jāreizina ar trīs un parakstot šo pieteikumu faktiski notiek apņemšanās šādu summu apmaksāt.
Neskatoties uz to, Eiropas Komisija, Spānijas varas iestādes un citas ar patērētāju tiesību aizstāvību saistītas organizācijas ir vairākas reizes vērsušās pret Spānijas kompāniju «European City Guide».
«European City Guide» pārkāpj direktīvas noteikumus par maldinošu un salīdzinošu reklāmu.
Pēc Zemgales NVO centram pieejamās informācijas «European City Guide» mērķis ir iegūt savu potenciālo upuru parakstītas anketas, lai vēlāk sāktu izsūtīt rēķinus ar procentu uzrēķiniem un iebiedēt ar parādu piedziņas kompānijām, kuras lielākoties reģistrētas Šveicē.
«Esam sazinājušies arī ar Šveices Ekonomikas ministriju un ministrijas atbildē norādīts aicinājums vērsties pēc padoma attiecīgās valsts varas iestādēs. Zemgales NVO centrs 2003. gadā pieļāva šādu kļūdu, parakstot anketu un nosūtot «European City Guide», un līdz pat 2007. gada beigām turpinājās sarakste – neskaitāmas vēstules ar brīdinājumiem tika sūtītas ar mērķi iebiedēt ar parādu piedzinēju tiesībām atgūt līdzekļus piespiedu kārtā. Tika solīti tiesas procesi, taču līdzko uzrakstījām vēstuli Spānijas varas iestādēm, nosūtot kopiju arī «European City Guide», sarakste pārtrūka, un no mums vairs netiek pieprasīta samaksa par veikto pasūtījumu,» stāsta U.Dūmiņš.
Zemgales NVO aicina sazināties ar patērētāju tiesību aizstāvības organizācijām un skatīt arī Eiropas Patērētāju informēšanas centra sagatavoto materiālu par «European City Guide» sekojošā interneta vietnē: http://www.ecclatvia.lv/?menu=46.
Tāpat Zemgales NVO centrs aicina neparakstīt un nesūtīt informāciju par organizāciju anketās, ja vien neesat izlēmuši šķirties no gandrīz 3000 eiro par informāciju, kura tiks publicēta «European City Guide» katalogā, kurš tiek izsūtīts kompānijas klientiem.