Šā gada laikā iecerēts slēgt Pārlielupes cietumu – to paziņoja Tieslietu ministrijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IevP) vadība, stāstot par ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības koncepcijas izstrādi. Pārlielupes cietums esot viskatastrofālākajā stāvoklī un neatbilst nepieciešamajām prasībām.
Sintija Čepanone
Par šādu paziņojumu neizpratnē ir Pārlielupes cietuma priekšniece Ludmila Zaporožeca: «Ieslodzījumu vietu pārvaldes priekšnieks vēl šā gada 14. janvārī mūsu cietuma darbiniekiem apgalvoja, ka vēl vismaz piecus gadus varēsim strādāt vecajās telpās.» Viņa norāda, ka pašlaik Pārlielupes cietuma slēgšana šā gada laikā šķiet nepārdomāts solis. «Kas notiks ar cietumā strādājošajiem?! Nedomāju, ka viņi labprātīgi dosies strādāt uz citām ieslodzījumu vietām, kas atrodas pārdesmit kilometru attālumā,» L.Zaporožeca norāda, ka šāds solis arī ieslodzītajiem nenāktu par labu, jo izmitinot viņus citos cietumos, būtu grūti nodrošināt atbilstošus apstākļus.
Kā akcentējusi Tieslietu ministrijas un IevP vadība, Pārlielupes cietums esot viskatastrofālākajā stāvoklī un neatbilst nepieciešamajām prasībām. «Brasas, Iļģuciema un mūsu, Pārlielupes cietums, tika atzīmēti kā tie, kuriem nepieciešams rast citu ideju to pastāvēšanai, piemēram, uzbūvēt jaunu cietumu citviet, lai garantētu drošus apstākļus kā darbiniekiem, tā ieslodzītajiem. Tad – kāpēc tika pieļauts, ka šie cietumi tiek nolaisti līdz tādam līmenim, ka tie jāslēdz?!» neizpratnē ir Pārlielupes cietuma priekšniece.
Viņa atklāj, ka pašlaik Pārlielupes cietumā strādā 104 darbinieki, savukārt sodu izcieš vairāk nekā 400 ieslodzīto.
Ziņu aģentūra BNS, atsaucoties uz IevP vadības teikto informē, ka Pārlielupes cietuma iemītniekus pārvietos uz citiem cietumiem, kuros pilnībā nav aizpildītas vietas, bet cietuma infrastruktūras izlietošana tiks apspriesta ar Jelgavas domi. Uzraugus arī pārvietos uz citiem cietumiem, kuros trūkst personāla.