Šodien, 26. janvārī, valstī tiek atzīmēta Latvijas Republikas starptautiskās de iure atzīšanas 98. gadadiena, informē Ārlietu ministrijā.
Pēc Latvijas de iure atzīšanas 1921. gada 26. janvārī, valsts kļuva par pilntiesīgu starptautisko tiesību subjektu – varēja pievienoties starptautiskajām kolektīvajām konvencijām, slēgt daudzpusējos līgumus, kā arī kā pilntiesīga locekle piedalīties starptautiskajās konferencēs, organizēt un piedalīties starpvalstu apspriedēs.
Par godu Latvijas de iure atzīšanas gadadienai, 25. janvārī Ārlietu ministrijā notika svinīgā pieņemšana, kur pulcējās Saeimas deputāti, ministri, Latvijas Republikā akreditētie rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, ārvalstu goda konsuli, bijušie vēstnieki, ministrijas darbinieki un sadarbības partneri. «Iepriekšējo gadu mēs aizvadījām valsts dibināšanas simtgadē, nākamos divus gadus – neatkarības cīņu simtgadē. Savukārt pēc diviem gadiem maratonu noslēgsim ar Latvijas valsts starptautiskās de iure atzīšanas simto gadskārtu. Tas bija ļoti intensīvs mūsu pirmo diplomātu un valstsvīru darbs, kas vainagojās panākumiem. Tas bija intensīvs mūsu sabiedroto darbs. Par to mēs viņiem sakām lielu paldies,» klātesošos uzrunāja Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Pasākuma laikā Ārlietu ministrija saņēma vērtīgu dāvinājumu – Nīlsa Dālmana, bijušā pirmā Latvijas goda konsula Briseles reģionā un Flandrijā pēc neatkarības atjaunošanas, darba gaitā uzkrātos dokumentus. E.Rinkēvičam goda konsula arhīvu simboliski nodeva viņa kundze Paula Dālmane. Dokumenti ir pārsvarā sarakste ar fiziskām un juridiskām personām Latvijā un ārvalstīs, aptverot laika periodu no 1991. līdz 2014. gadam. To kopums atspoguļo goda konsula darbību, uzsākot nozīmīgu politisko, administratīvo un finanšu jautājumu risināšanu pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1990. gadā, dokumentējot arī valsts pirmos soļus ceļā uz iestāšanos ANO, NATO un darbību pie Eiropas Kopienas. Dokumenti būtiski papildinās Ārlietu ministrijas arhīvu un līdz ar to arī Latvijas nacionālo dokumentāro mantojumu.
Foto: publicitātes/ Ārlietu ministrija