Neskatoties uz to, ka regulāri parādās informācija par kārtējiem apkrāpšanas upuriem, kurus savās mājās apmeklē cilvēki, kas uzdodas par sociālajiem darbiniekiem, šādi gadījumi joprojām atkārtojas. Šonedēļ Satiksmes ielā apkrāpta vēl viena sieviete.
Arturs Neikšāns
Jelgavas pilsētas un rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka šoreiz par krāpšanas upuri kļuvusi kāda 64 gadus veca sieviete, kuru ceturtdien pulksten 14:40 savās mājās Satiksmes ielā apmeklējusi kāda sieviete, uzdodoties par sociālo darbinieci. Lai pārliecinātu dzīvokļa saimnieci, viņa uzrādījusi apliecību bez foto un jautājusi, vai nevajagot kaut kā palīdzēt. Viltus labdare piedāvājusi ar viņas starpniecību iegādāties arī zāles vai preces, taču visbeidzot informēja, ka viņa piedāvā iegādāties īpašu kartiņu, ar kuras palīdzību varot apmeklēt visus ārstus bez maksas, aptiekās zālēm būs 60% atlaide, bet ātro palīdzību varot izsaukt tikai par vienu latu. Šāda brīnumkartiņa maksāja 12.50 latus, ko apkrāptā arī iedevusi. Protams, no «sociālās darbinieces» pēc tam nebija ne vēsts. I.Sietniece norāda, ka ir izsludināta krāpnieces meklēšana – ir zināms, ka meklētā ir latviete, 40-45 gadus veca, 170 cm gara, ģērbusies tumšās drēbēs. Turklāt visos pēdējos reģistrētajos krāpšanas gadījumos par sociālajiem darbiniekiem uzdodas tieši sievietes.
Tomēr nav gluži tā, ka visi pilsētas krāpnieki par savu rūpalu izmanto tieši sociālo darbinieku ēsmu. Policijā griezušies arī divi vīrieši, kuriem vēl janvāra sākumā pagaidām nenoskaidrotas personas piedāvājušas iekārtoties darbā Lielbritānijā. Protams, vīriešiem vispirms bija jāveic arī pirmā iemaksa 70 latu apmērā, bet pēc naudas pārskaitīšanas darba piedāvātāji vairs nebija sazvanāmi.
Policija brīdina cilvēkus nebūt lētticīgiem un uz šādām krāpnieku izliktajām ēsmām neuzķerties. Ar svešām personām, kas klauvē pie jūsu mājas durvīm, nevajadzētu ielaisties ne sarunās, ne darījumos, vēl jo vairāk, ja šīs personas neuzrāda nekādus personu apliecinošus dokumentus un darba apliecību. Par šāda veida gadījumiem nekavējoties jāinformē policija, zvanot pa tālruņiem 112, 02, 63004202 vai personīgi vēršoties policijas dežūrdaļā.
Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Rita Stūrāne laikrakstam «Jelgavas Vēstnesis» jau norādīja, ka sociālie darbinieki nekad un nekādos apstākļos no iedzīvotājiem mājās naudu neiekasē. «Mēs sniedzam sociālo palīdzību, nevis iekasējam naudu». Viņa papildina, ka Sociālo lietu pārvaldes darbinieki reaģē tikai uz iedzīvotāju iesniegumiem, tāpēc situācija, ka sociālais darbinieks bez iepriekšējas pieteikšanās ierodas pie cilvēka mājās, nav ticama.