Teritorijas attīstības indeksa izmaiņas liecina, ka sociāli ekonomiskās attīstības atšķirības starp plānošanas reģioniem turpina palielināties, teikts Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) ikgadējā pārskatā par reģionālo attīstību Latvijā.
Latvijas sociālekonomiskās attīstības līmeņa tuvināšanās Eiropas Savienības (ES) vidējam līmenim tiek vērtēta pēc iekšzemes kopprodukta (IKP) uz vienu iedzīvotāju, nodarbinātības līmeņa un bezdarba līmeņa izmaiņām.
Izvērtējot minētos rādītājus, RAPLM speciālisti secinājuši, ka sociāli ekonomiskās attīstības līmenis laika periodā no 2004. līdz 2007.gadam visos piecos plānošanas reģionos ir paaugstinājies. Straujāks IKP un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu uz vienu iedzīvotāju pieaugums, kā arī bezdarba līmeņa samazinājums bijis vērojams plānošanas reģionos ar mazāku IKP un iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumu uz vienu iedzīvotāju apjomu, kā arī augstāku bezdarba līmeni.
Arī uzņēmumu skaitam uz 1000 iedzīvotājiem vērojama tendence straujāk palielināties plānošanas reģionos ar mazāku uzņēmumu uz 1000 iedzīvotājiem skaitu. Savukārt nefinanšu investīciju apjomam uz vienu iedzīvotāju vērojama tendence straujāk palielināties plānošanas reģionos ar lielāku nefinanšu investīciju apjomu uz vienu iedzīvotāju.
Vienlaikus teritorijas attīstības indeksa izmaiņas liecina, ka sociāli ekonomiskās attīstības atšķirības starp plānošanas reģioniem turpina palielināties.
www.leta.lv