Šovakar Jelgavas Mākslas skolā notika jau 4. skolēnu dzejas krājuma atvēršanas svētki, kuros piedalījās gan jaunie dzejnieki, gan ilustrāciju autori, kā arī pilsētas prominences. Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš jaunajiem censoņiem novēlēja lepoties ar savu senču mājām un novērtēt to vērtību. «Dzejas veidošana ir emocionāli skaists process, tādēļ prieks, ka top jau ceturtā dzejas grāmata. Šoreiz tā ir par mūsu mājām – senču, Jelgavas un visas Latvijas. Svarīgi, lai mums katram būtu savas mājas, kur atgriezties,» tā A.Rāviņš.
Dzejoļu krājumā «Mājas» tapšanā tika izmantoti apmēram 60 jauno dzejnieku darbi, bet ilustrācijas veidoja 27 jaunie mākslinieki. Viens no viņiem – Jurijs Bokums, kurš ikdienā mācās Jelgavas 2. pamatskolas 3. klasē, bet jau otro gadu apmeklē Jelgavas Mākslas skolu. «Es uzzīmēju varavīksni un sauli. Man ir laba fantāzija, lai taptu šādi darbi. Es grāmatu vēl neesmu iepazinis, tādēļ nezinu, cik mani zīmējumi ir izmantoti. Zinu, ka kļūšu populārs draugu vidū,» tā ambiciozais, jaunais mākslinieks.
Savukārt no jaunajiem dzejniekiem izcēlās Artūrs Lašinskis, kurš zinības apgūst Jelgavas 2. pamatskolas 7. b klasē. Ceturtajā dzejas krājumā tika izmantos viņa dzejolis «Jelgava».
«Man patīk, ka Jelgavā nav daudz iedzīvotāju, tā ir klusa. Nav ne daudz automašīnu, ne rūpnīcu,» spriež dzejnieks.
Jāpiebilst, ka šogad grāmatas tapšanā lielu ieguldījumu veicis maketētājs Ernests Treijs, kurš dzejas krājuma iespiešanā izmantojis sietspiedes tehniku, kura ir izpildāma tikai ar rokām.
Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv dzejas krājuma māksliniece Ilze Emse – Grīnberga, grāmatā izmantotās ilustrācijas nav ieplānotas. «Tika vākti audzēkņu mākslas darbi gan mācību procesa, gan brīvās izvēles darbu laikā, tādēļ tie ir tik dzīvi un dabīgi. Mēs neuzdevām audzēkņiem konkrētu tēmu.»
Foto: Austris Auziņš