Šodien algu par trim nostrādātām nedēļām saņēma 63 skolēni vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kuri piedalās pašvaldības skolēnu vasaras nodarbinātības programmā.
Algu par trim nostrādātām nedēļām Jelgavas Izglītības pārvaldes (JIP) kasē šodien saņēma 54 skolēni, savukārt vēl deviņi skolēni atalgojumu saņems ar pārskaitījumu, informē JIP. Viena no skolniecēm, kas šodien saņēma algu, bija Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 8. klases skolniece Viktorija Apruba, kura pašvaldības skolēnu vasaras nodarbinātības programmā piedalās jau trešo reizi. «Šogad strādāju Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā kā skolotājas palīgs vasaras skoliņā, kurā mācījās 1.–4. klases skolēni,» stāsta jauniete, piebilstot, ka darbs bijis interesants, taču skolotājas amatā nākas saskarties ar nepaklausīgiem bērniem. «Bērni ir ļoti dažādi, taču grūtākais ir mācēt noturēt uzmanību un atrast pieeju nepaklausīgiem bērniem,» secina V.Apruba, norādot, ka lielākā problēma mācību procesa laikā ir mobilo tālruņu lietošana. «Saņemto algu es netērēšu, jo krāju grafiskajai planšetei,» atzīst V.Apruba, norādot, ka par pirmo algu iegādājusies riteni, savukārt par otro algu – mobilo telefonu.
Ceturto algu savā dzīvē šodien Jelgavas Izglītības pārvaldes kasē saņēma Jelgavas 5. vidusskolas audzēknis Mihails Bogdanovs. «Darbs nebija gūts, un ļoti priecājos, ka ir iespēja nesēdēt mājās, bet gan pavadīt laiku lietderīgi,» secina M.Bogdanovs, atklājot, ka par nopelnīto naudu sākumā nopirks jaunu somu, taču atlikumu glabās kādam vērtīgākam pirkumam. Viņš strādāja savā skolā kā palīgstrādnieks.
Jelgavas Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēkņi Aldis Sproģis un Deivids Ločmelis algu tērēs jau šovasar. «Es došos pie drauga uz Norvēģiju un nopelnīto ņemšu līdzi kā ceļojuma naudu,» atzīst A.Sproģis, norādot, ka trīs nedēļu darbs Jelgavas Valsts ģimnāzijā nebija ļoti grūts, taču jaunietis saprata, ka negribētu turpmāk strādāt fizisku darbu, un labprātāk izvēlēsies profesiju, kura nav ar to saistīta. «Nostrādājot trīs nedēļas, varu secināt, ka mācības nogurdina morāli, taču ikdienas darbs – fiziski,» stāsta D.Ločmelis, kurš par nopelnīto naudu plāno iegādāties skolai nepieciešamos piederumus, savukārt pārējo tērēt kā kabatas naudu vasaras garumā.
Jaunieši vecumā no 15 līdz 17 gadiem par trim nostrādātajām nedēļām saņēma algu vairāk nekā 160 eiro apmērā pēc nodokļu nomaksas.
Jāatgādina, ka skolēnu vasaras nodarbinātības programma ilgs līdz 25. augustam, un kopumā šovasar plānots nodarbināt 215 skolēnu vecumā no 13 līdz 14 gadiem un 200 skolēnu vecumā no 15 līdz 17 gadiem. Jaunākos skolēnus darbā iesaista četras stundas dienā divas nedēļas mēnesī, bet vecākos audzēkņus – sešas stundas dienā trīs nedēļas mēnesī.
Foto: Austris Auziņš