«Man jau šķiet, ka tikšanās ar augstskolu pārstāvjiem ir vajadzīgas. Tā ir iespēja klātienē noskaidrot mums aktuālus jautājumus, uzzināt par jaunumiem augstākajā izglītībā. Mēs gan mācāmies tikai 11. klasē un līdz skolas beigšanai noteikti vēl vairākkārt pārdomāsim, kur mācīties tālāk, taču mūsu klasē ir skolēni, kuri jau zina, ko vēlas darīt tālāk, un šī viņiem ir iespēja uzzināt, kādi eksāmeni jākārto,» tā par šīs dienas tikšanos ar augstskolu pārstāvjiem teic Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas skolniece Beāte Lasmane.
Ritma Gaidamoviča
Lai uzzinātu par studiju iespējām, jaunākajām programmām un citiem ar augstskolu saistītiem jautājumiem, šorīt Spīdolas ģimnāzijas vidusskolēni tikās ar Rīgas Stradiņa universitātes konventa padomnieku profesoru Jāni Vētru, Banku augstskolas rektori Tatjanu Volkovu, Kristīgās akadēmijas rektori Skaidrīti Gūtmani un Baltijas Starptautiskās akadēmijas filiāļu daļas vadītāju Rūtu Cipiju.
Šādu tikšanos skolēniem tradicionāli sarīkojis 2003. gada Spīdolas ģimnāzijas absolvents Andrejs Filipovs. «Ar Baltijas starptautisko akadēmiju un Rīgas Stradiņa universitāti jau deviņus gadus braukājam pa visu Latviju. Jelgavā apmeklējam tieši manu bijušo skolu – Jelgavas Spīdolas ģimnāziju. Teikšu godīgi – izstāde «Skola» ir jau «norietējusi». Skolēniem daudz vairāk interesē tikties ar augstskolu pirmajām personām aci pret aci un uzdot jautājumus, tāpēc šādas tikšanās, manuprāt, ir vērtīgākas. Tāpat šādā veidā skola ietaupa līdzekļus, jo netiek tērēta nauda braucienam uz augstskolām vai izstādi,» ideju pamato A.Filipovs.
No rīta ar šo četru augstskolu pārstāvjiem tikās 10. un 11. klases skolēni, bet vēlāk saruna paredzēta arī 12. klašu audzēkņiem. Portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātie jaunieši visi kā viens atzīst, ka šādas tikšanās ir vajadzīgas, taču katram ir savs iemesls, kāpēc. Protams, divpadsmitajiem tā ir visnepieciešamākā, jo īpaši tikšanās ar Stradiņa universitātes profesoru, jo liela daļa skolēnu vēlas studēt medicīnu. Taču tajā pašā laikā skolēni izsaka vēlmi, lai šeit būtu uzaicināti vēl citu universitāšu pārstāvji, piemēram, Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes. «Tāpat es ieteiktu šīs tikšanās sadalīt pa laikiem, lai ar katras augstskolas pārstāvi uz tikšanos varētu doties tie, kuriem interesē studijas tieši konkrētajā augstskolā. Man, piemēram, neinteresē sociālās zinātnes, labprātāk vēlos uzzināt ko vairāk par fiziku,» tā 12. klases skolniece Krista.
«Protams, mēs vēl noteikti ne reizi vien pārdomāsim, kur studēt. Jāņem vērā arī tas, ka šobrīd augstskolās un augstākajā izglītībā tiek runāts un notiek dažādas pārmaiņas. Tā kā viss vēl var mainīties. Galvenais – mūs interesē budžeta vietas, lai izvēlētā profesija būtu perspektīva un reizē interesanta,» tā 11. klases skolniece Baiba Skudra.
Foto: Ivars Veiliņš