«Pašiem jau šķiet, ka mums izdevās un parādījām sevi no visas sirds. Esam priecīgi, jo spējām uzlādēt skatītājus, un tas ir pats galvenais. Šaubu nav, ka mēs to varam izdarīt, un to pierāda arī skatītāju balsojums,» tā par vakardienas raidījumu «Koru kari 2» teic kora dalībnieks Nauris Rolavs.
Ritma Gaidamoviča
Kaut arī vakar žūrija atšķirībā no iepriekšējām reizēm Jelgavas korim piešķīra tikai 27 punktus, kas mūsējos ierindoja piektajā vietā, skatītāji telefona balsojumā lēmuši, ka Jelgavas korim tomēr jāpaliek un jāgatavo priekšnesums arī nākamajai svētdienai. Jelgavas koris skatītājiem savas dziesmas laikā ļāva paviesoties Neapolē un redzēt, kā tapa pirmais funikulieris. Viņi dziedāja optimistisko neapoliešu dziesmu «Funi culi funi cula» itāļu mēlē. Šo populāro dziesmu, ko savā repertuārā koncertos bieži vien iekļauj slavenais dziedātājs Andrea Bočellī, 1880. gadā par godu pirmajam funikulierim Vezuva kalnā radīja itāļu žurnālists Pepino Turko.
Tūlīt pēc uzstāšanās kora patrons Žoržs Siksna atzina, ka priekšnesums, viņaprāt, tiešām bijis labs, tikai viņus iekšā «gāžot» pastāvīgais žūrijas loceklis Ints Teterovskis. «Viss būtu labi, taču tiešām rodas sajūta, ka Ints mūs «iegāž». Būtu astoņi ielicis, taču ne jau septiņi mēs bijām pelnījuši! Tas tomēr ir sitiens zem jostas vietas. Kā Baiba teica, tas bija klasikas šedevrs. Katrā gadījumā mani bērni nodziedāja labi. Lai arī sākumā domāju, ka mums ies grūtāk, nu jau viņi man izauguši līdz pusprofesionālam korim, kas tuvojas profesionālam. Es pat ieteiktu Jelgavai apdomāt, vai šādu kori nepaturēt pastāvīgi. Ja viņiem būtu mēģinājumi divas trīs reizes nedēļā, es domāju, ka bērni izaugtu līdz lieliem profesionāļiem,» tā Ž.Siksna.
Arī diriģents Ingus Leilands atzīst, ka koris darījis, ko varējis. «Mēs izlikām sevi netaupot. Kā paredzējām, visu savu enerģiju atstājām skatītājiem, un šķiet, ka viņi arī to paņēma. Paši esam ļoti priecīgi, neskatoties uz žūrijas rezultātu, jo galvenais bija aizraut skatītājus, un mums tas izdevās. Milzīgs paldies arī visiem mūsu draugiem un jelgavniekiem, kuri par mums turēja īkšķus mājās pie televizoriem un uztraucās. Ceram, ka viņi mums palīdzēs arī nākamsvētdien,» tā I.Leilands.
Šoreiz visus korus vērtēja pastāvīgais žūrijas loceklis I.Teterovskis, TV dīva Baiba Sipeniece-Gavare un iepriekšējā šova uzvarējušā kora patrons Atis Auzāns.
Bargākais pret Jelgavas kori savā vērtējumā bija I.Teterovskis, kurš Jelgavas korim piešķīra septiņas balles. «Viena lieta, ko es pamanīju – solists dzied un koris tā kā atbild, taču solistam bija cita atbalss. Nesakrita jums tur kaut kas… Par dziesmu – jā, tā bija ātra un neko daudz jau tur nevar izvērsties, taču bija jums neizmantotas rezerves. Jā, un šķiet, ka tie maisi jums bija daudz tuvāki. Es gan gribētu, lai meitenes ar puišiem vairāk satuvinātos,» tā I.Teterovskis.
«Jūs jūtat, kā mēs degam? Var just, ka kāds no jums bijis uz Bočelli koncertu. Bet tagad es sēžu un domāju, ak, pirms tik daudz gadiem Jaunpils estrādē es šo slaveno dziedātāju sveicu ar zagtiem ceriņiem, bet tagad man viņam jāliek atzīme. Tā atzīme tagad būs klāt tiem zagtajiem ceriņiem, Žorž. Man patika jūsu kora dabiskums,» tā B.Sipeniece-Gavare, kura mūsu kori novērtēja ar atzīmi desmit.
Arī A.Auzānam priekšnesums patika, to apliecināja, kā viņš pats teica, vaigu trīsas. «Es tiešām priecājos, cik forši skan. Man netraucēja ne tie maisi, ne tā tuvība. Mani jūsu skanējums izsauca tirpas uz vaigiem, un es esmu laimīgs. Absolūti paņēma jūsu dziedājums,» tā A.Auzāns, savu patiku apliecinot ar desmitnieku.
Taču galarezultātā visu noteica skatītāju balsojums, kas tomēr lēma, ka Jelgavas korim ir jāpaliek. Jāpiebilst gan – fakts, ka vakar Jelgavas koris kā palicējs šovā tika nosaukts pēdējais, nenozīmē, ka viņš par mata tiesu palika, jo kori, kas paliks, tiek saukti sajauktā secībā izlozes kārtā.
Par televīzijas šova «Koru kari 2» aizkulisēm un to, ko dara Jelgavas koris, lasiet ceturtdienas, 8. oktobra, «Jelgavas Vēstnesī».
Foto: Ivars Veiliņš