Lai veicinātu dažādu negadījumu skaita samazināšanos, kuros cieš bērni, līdz pat 1. jūnijam visā Latvijā notiek akcija «Droša vasara – Tava vasara». Tās laikā Jelgavas pilsētas un rajona policijas darbinieki aicina gan bērnus, gan viņu vecākus vērst īpašu uzmanību nelaimju cēloņiem.
Ritma Gaidamoviča
Akcijas gaitā skolās jaunākajiem bērniem tiek piedāvātas dažādas izglītojošas prezentācijas par drošību dažādās vietās. Skolēniem tiek stāstīts par administratīvajiem sodiem, atkarību vielām un drošu braukšanu ar velosipēdu.
Šoreiz akcija lielākoties vērsta uz vecākiem, lai pārrunātu ar bērnu drošību saistītas tēmas. Līdz šim jau bijušas tikšanās divos pilsētas bērnudārzos, kuros policijas darbinieki vecākiem stāstīja, kā bērniem pavadīt drošu vasaru un kā vecākiem viņus sagatavot skolas gaitām, jo lielākoties uz skolu bērns iet pats, tāpēc jāmācās, kā šķērsot ielu un kurās vietās to drīkst darīt, ka nedrīkst runāt ar svešiem cilvēkiem un iet viņiem līdzi, kā arī citus ar drošību saistītus jautājumus.
Jelgavas Nepilngadīgo lietu inspekcijas vecākā inspektore Tatjana Flandere min, ka līdz ar siltā laika iestāšanos pastiprināta kontrole būs arī peldvietās un jauniešu pulcēšanās vietās, lai novērstu nepilngadīgo alkohola lietošanu un dažādus nelaimes gadījumus.
Līdztekus minētajiem pasākumiem skolēni tiek aicināti apmeklēt arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Jelgavas brigādes muzeju, kurā bērniem rādīs ne tikai muzeja eksponātus, bet arī informēs par ugunsdrošību un drošu peldi.
Savukārt Jelgavas Pašvaldības policijas Bērnu un jaunatnes lietu nodaļas speciālisti uz tikšanos aicina izlaidumu klašu skolēnus un viņu vecākus, lai pārrunātu drošības pasākumus izlaiduma laikā, alkohola lietošanu un citas būtiskas lietas.
Inspektore lūdz vecākus saviem bērniem pievērst lielāku uzmanību laikā, kad viņi dodas peldēties, jo peldsezonu nevar sākt, pirms ūdens temperatūra sasniegusi 18 grādus, turklāt to var darīt tikai zināmās un pārbaudītās vietās. Inspektore aicina arī vecākus iemācīt saviem bērniem vecāku telefona numurus no galvas, lai nav tā, ka telefons pazūd, bet nav zināms, kā sazināties ar vecākiem. Pieaugušajiem uzmanība jāvērš arī uz to, ka nepilngadīgie uz ielas bez pieaugušā pavadības var atrasties tikai līdz pulksten 23. Lai arī pusaudžiem tas bieži nepatīk, vecākiem tomēr vajadzētu zināt, ar ko viņu bērni pavada laiku un arī to, kas ir bērna draugi.