Par gada labāko filmu “Oskara” balvu ceremonijā atzīta Ītana un Džoela Koenu filma “No Country for Old Men” (“Kur sirmgalvjiem nav vietas”).
Par gada labāko filmu “Oskara” balvu ceremonijā atzīta Ītana un Džoela Koenu filma “No Country for Old Men” (“Kur sirmgalvjiem nav vietas”). “Oskara” balvu kā labākais aktieris saņēma britu aktieris Daniels Dejs-Luiss par lomu filmā “There Will Be Blood” (“Plūdīs asinis”).
Kā labākā aktrise apbalvota franču aktrise Mariona Kotiljāra par dziedātājas Edītes Pjafas atveidošanu filmā “La Vie En Rose” (“Dzīve rožainā gaismā”).
Brāļi Koeni saņēma prestižo balvu arī labākā režisora kategorijā, kā arī labākā adaptētā scenārija kategorijā.
Koenu “No Country for Old Men” tika uzskatīta par favorīti starp pārējām nominācijām – naftas rūpniecības drāmu “There Will Be Blood”, Otrā pasaules kara laika romantisko drāmu “Atonement” (“Piedošana”), tieslietu trilleri “Michael Clayton” (“Maikls Kleitons”) un komēdiju par pusaudžu grūtniecību “Juno” (“Džūno”).
Līdz ar spāņu aktierim Havjeram Bardemam otrā plāna aktiera kategorijā piešķirto “Oskaru” Koenu brāļu filma saņēma četras balvas.
Par labāko otrā plāna aktrisi atzīta britu aktrise Tilda Svintone par viņas lomu filmā “Michael Clayton”.
Par labāko ārzemju filmu tika atzīta Austrijas kinolente “Die Faelscher” (“Viltotājs”), kas ir patiess stāsts par nacistu nolīgtu ebreju gūstekņu grupu, lai veiktu vienu no lielākajām naudas viltošanas operācijām pasaules vēsturē.
Pola Tomasa Andersona filma “There Will Be Blood” kopumā bija nominēta astoņās kategorijās, taču saņēma tikai divas balvas – par labāko kinematogrāfiju (operatora darbu) un Danielam Dejam-Luisam piešķirto balvu labākā aktiera kategorijā.
Otrais labākais rezultāts pēc saņemto “Oskara” balvu skaita aiz “No Country for Old Men” bija spiegu trillerim “The Bourne Ultimatum”, kas saņēma trīs balvas tehniskās kategorijās.
Balvu par labāko oriģinālo scenāriju saņēma Djablo Kodija par filmu “Juno”.
“Oskara” balvu pasniegšanas ceremoniju vadīja komiķis Džons Stjuarts, kurš norādīja uz vadošajās nomināciju kategorijās dominējošajām “psihopātiskajām slaktiņu filmām”.
Holivudas zvaigznēm tika arī atgādināts par drūmo realitāti pasaulē aiz sarkanā paklāja, kad “Oskara” balvu par gada labāko dokumentālo filmu saņēma Aleksa Gibnija šausminošā filma “Taxi to the Dark Side”.
Kinoindustrijas gada lielākās svinības aizēnoja tumši mākoņi un lietus. Svinīgā ceremonija sekoja vairāku mēnešu neskaidrībai sakarā ar Holivudas scenāristu streiku, kā dēļ nenotika vairākas citas apbalvošanas ceremonijas.
Pēc vairāku zvaigžņu pievienošanās boikotam tika atcelta “Zelta globusu” ceremonija un pastāvēja bažas, ka līdzīgs liktenis varētu sagaidīt arī “Oskarus”, taču mēneša sākumā scenāristu arodbiedrībai izdevās panākt vienošanos un streiks tika atsaukts.
www.LETA.lv