Klāt ir 8. marts, Starptautiskā Sieviešu diena – laiks, kad vīrieši parasti cenšas īpaši palutināt un apdāvināt sievietes. Lai gan iecienīti ir gan saldumi, gan mīļlietiņas, gan juvelieru izstrādājumi, lielākais pieprasījums ir pēc ziediem.
Ilze Knusle-Jankevica
Klāt ir 8. marts, Starptautiskā Sieviešu diena – laiks, kad vīrieši cenšas īpaši palutināt un apdāvināt sievietes. Lai gan iecienīti ir gan saldumi, gan mīļlietiņas, gan juvelieru izstrādājumi, lielākais pieprasījums ir pēc ziediem.
To apliecina arī «Naudas plānošanas centra» veiktā aptauja – 37 procenti aptaujāto vīriešu apgalvo, ka Sieviešu dienā daiļā dzimuma pārstāves šogad iepriecinās ar ziediem un tikai divi procentu respondentu iecerējuši pasniegt dāvanu. Lai sveiktu sievietes, daļa vīriešu izvēlēsies arī mīļu buču un apskāvienu, divatā pavadītu laiku, kopīgi apmeklētu kādu izklaides pasākumu vai paša pagatavotas vakariņas.
Cieņā tulpes, rozes un neļķes
Portāla www.jelgavasvestnesis.lv aptaujātie ziedu tirgotāji apstiprina, ka ziedus 8. martā pērk vairāk nekā ikdienā. Viņi gan prognozē, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad pieprasījums būs mazāks, tomēr pavisam no skaistā ieraduma dāvāt ziedus cilvēki neatteiksies. «Iespējams, vairs nepirks 35, 20 vai 15 ziedus kā pērn, bet pa vienam ziedam katrai sievietei noteikti nopirks,» norāda Ziedu salonā «BIM». Pēc puķu tirgotāju novērojumiem, pirkti tiek gan grieztie ziedi, gan telpaugi, jo gan dāvinātāju un ziedu saņēmēju gaumes ir dažādas, turklāt pirkuma izvēle atkarīga arī no katra klienta maciņa biezuma. Lai gan pircēju gaume ir dažāda, pieprasītākās tomēr ir tulpes, rozes un neļķes.
Atzīmē jau 100 gadus
Pirmo reizi Sieviešu dienu svinēja 1909. gadā ASV, bet pavisam drīz šo tradīciju pārņēma arī Eiropa. Pirmajos gados mainījās datums, kurā tika atzīmēta Sieviešu diena, līdz 1914. gadā lielākā daļa Eiropas valstu šo dienu sāka svinēt 8. martā. Padomju Krievijā sieviešu dienu sāka svinēt 1921. gadā, bet 1966. gadā PSRS šo dienu izsludināja par valsts svētkiem un brīvdienu. Latvijā sieviešu diena par atzīmējamu dienu tika atzīta tikai 2008. gadā, taču ne par brīvdienu.
Arī laikraksta «Jelgavas Vēstnesis» kolektīvs sveic visas daiļā dzimuma pārstāves Starptautiskajā Sieviešu dienā!