Premjers Ivars Godmanis ar katru ministru individuāli pārrunās iespējas samazināt un optimizēt tiešās valsts pārvaldes iestādēs strādājošo skaitu.
Sarunās tiks izvērtēta individuāli situācija katrā iestādē un iespējas optimizēt strādājošo skaitu. Pēc tam šis jautājums tiks apspriests valsts budžeta projekta 2009. gadam sagatavošanas un izskatīšanas procesā, kas varētu sākties jūnija otrajā pusē.
Valdība jau ir pieņēmusi lēmumus tēriņu samazināšanai valsts pārvaldes iestādēs.
Ar 2009. gada 1. janvāri valsts tiešās pārvaldes iestāžu administratīvajiem vadītājiem un viņu vietniekiem, kā arī struktūrvienību vadītājiem vairs nevarēs būt štata konsultatīvo padomnieku.
Iepriekš secināts, ka līdz šim tiešās valsts pārvaldes iestādēs izveidotais padomnieku un valsts sekretāru vietnieku amatu sazarotais tīkls – centrālajās tiešās valsts pārvaldes iestādēs vien 100 cilvēki – uzskatāms par pārspīlēti lielu.
Uzskatāms, ka tiešās valsts pārvaldes iestādes vadītāja padomnieka amats lielā mērā dublē iestādes struktūrvienībās esošo kompetenci un vadītāja vietnieka funkcijas un tādēļ būtu likvidējams.
Otra joma attiecas uz vadības līgumiem valsts pārvaldē strādājošajiem. Nolemts likumdošanā noteikt, ka vadības līgumā paredzētā atalgojuma ierobežojums 50% apmērā no mēnešalgas stāsies spēkā ar 2009. gada 1. janvāri.
Kā ziņots, jaunā darba samaksas sistēma tiešās pārvaldes iestādēs pilnībā ir spēkā kopš 2007. gada 1. jūlija, un šajā laikā ir ievērojami palielināta atalgojuma skala visām sistēmā iesaistītajām profesionālajām grupām, tuvinot atalgojuma līmeni privātajam sektoram.
Reformas rezultātā būtiski samazinājies vadības līgumu skaits. Saskaņā ar Valsts civildienesta pārvaldes informāciju, salīdzinot ar 2006. gadu, 2007. gadā vidējais nodarbināto īpatsvars ministrijās, ar kuriem noslēgts vadības līgums, samazinājās par 14%. Dažas ministrijas 2007. gadā vadības līgumus ar nodarbinātajiem nav slēgušas.
Kopumā ministrijās nodarbināto atalgojums ir samazinājies par summu, kāda izmaksāta vadības līgumos.
www.LETA.lv