Šodien pie Jelgavas 2. pamatskolas pacelts ekoskolu Zaļais karogs, kas apliecina izglītības iestādes atbildīgo attieksmi pret apkārtējo vidi, zaļo domāšanu un veiksmīgu darbību vides izglītības programmā «Ekoskolas».
«Esam nokļuvuši nākamajā pakāpē – pērn ieguvām ekoskolas sertifikātu, bet šogad esam viena no divdesmit Latvijas skolām, kas pirmo reizi saņem starptautisku atzinību – Zaļo karogu,» stāsta Jelgavas 2. pamatskolas direktore Ināra Keiša. Ekoskolu programmā Latvijā piedalās teju 200 izglītības iestāžu – no pirmsskolas līdz pat augstskolām. Zaļais karogs ir šīs programmas simbols – tas tiek piešķirts skolām, kas parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot ekoskolu programmas prasības, norāda Vides izglītības fondā.
Šogad Zaļais karogs atkārtoti piešķirts Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēm «Lācītis» un «Zīļuks», bet ekoskolu sertifikātu šogad ieguvusi Jelgavas 4. vidusskola.
Līdz ar Zaļā karoga pacelšanu šodien Jelgavas 2. pamatskolas skolēni, viņu vecāki un skolotāji izglītības iestādes pagalmā iestādīja septiņas ābeles, kas, kā norāda I.Keiša, ir ģimeniskuma simbols. «Ģimeniskums ir viena no mūsu skolas vērtībām, jo skola ir kā liela ģimene, kas vieno skolēnus, viņu vecākus, skolotājus, tehnisko personālu. Ābele savukārt tiek uzskatīta par ģimenes simbolu, tādēļ mums radās ideja iestādīt ābeles,» norāda I.Keiša. Savukārt skaitlis septiņi simboliski apzīmē ģimeni – skolēnu, viņa mammu un tēti, abas vecmāmiņas un vectētiņus. Jelgavas 2. pamatskolas direktore atklāj, ka četras no iestādītajām ābelēm ir tradicionālas, bet trīs – kolonnveida.
Foto: «Jelgavas Vēstnesis»