Šogad par pasaules čempioniem hokejā kļuva Somijas izlase, kura finālā ar 3:1 pārspēja Kanādas komandu. Viens no Somijas izlases spēlētājiem uzbrucējs Tonijs Rajala šajā čempionātā izmantoja Jelgavā ražotu ekipējumu.
«Es tobrīd braucu mašīnā, kad man piezvanīja pārinieks un teica, lai skatos čempionāta finālu. Viņš Somijas izlases zonā uz kādas nūjas gala bija pamanījis mūsu logo,» stāsta uzņēmuma SIA «RocketGrip» pārstāvis Aksels Zingulis. Izrādījās, ka ar šo nūju čempionātā spēlēja Somijas izlases uzbrucējs Tonijs Rajala (Nr.25), kurš čempionātā guva vienus vārtus un četras reizes asistēja saviem partneriem vārtu guvumā.
SIA «RocketGrip» ražo hokeja nūju lentes aizvietotāju. Tas ir gumijas un plastmasas izstrādājums, kas tiek uzvilkts nūjas galam un ar karstumu – karstu ūdeni vai gaisa fēnu – piekausēts. Materiāls ir elastīgs, un rokturis ieņem spēlētāja rokai nepieciešamo formu, turklāt mazāk plēš cimdus. «Savu produktu esam pārdevuši jau vairāk nekā 22 pasaules valstīs, lielākoties tas notiek ar interneta veikala starpniecību. Tiesa, Latvijā, Norvēģijā, Čehijā un Dānijā šis produkts ir nopērkams arī specializētajos mazumtirdzniecības veikalos,» stāsta A.Zingulis.
«Izrādās, Tonijs Rajala pirmoreiz pie mums iepirkās šā gada janvārī un ir biežākais mūsu mājaslapas apmeklētājs. Aizvadītajā sezonā viņš spēlēja Šveicē un regulāri pasūtīja produktu kluba krāsās – sarkanā un dzeltenā. Bet pēdējā pasūtījumā viņš bija izvēlējies zilu krāsu – acīmredzot gatavojās izlases spēlēm,» atklāj A.Zingulis. Viņš stāsta, ka profesionālie hokejisti ir diezgan konservatīvi attiecībā uz ekipējumu un pārāk daudz neeksperimentē, tāpēc viena lieta ir, ja tavu produktu nopērk vienreiz, bet pavisam kas cits – ja to izvēlas atkal un atkal. «Tā tomēr ir kvalitātes zīme,» uzskata jaunais uzņēmējs.
A.Zingulis un Reinis Nikuļcevs uzņēmumu «RocketGrip» izveidoja 2015. gadā kā skolēnu mācību uzņēmumu, bet divus gadus vēlāk to reģistrēja kā SIA. Šobrīd viņi darbojas Jelgavas Biznesa inkubatora paspārnē un ir tuvu savas ražotnes iekārtošanai. «Sākām ar 350 eiro kabatā, ko bijām pa vasaru sapelnījuši. Līdz šim visu darījām par minimāliem līdzekļiem, bet nu nauda jau ir apaugusi ar naudu, un esam gatavi spert nākamo soli,» stāsta uzņēmējs. Jaunieši ir parakstījuši lūgumu par 140 kvadrātmetrus lielu telpu nomu Ānē un pēc pāris mēnešiem plāno ievākties jaunajās telpās. Tāpat Lauku atbalsta dienestā ir apstiprināts projekts par ES līdzfinansējumu iekārtas iegādei. «Līdz šim visu darījām garāžā ar paštaisītu caurumotājiekārtu, kā ārpakalpojumu izmantojot drukas pakalpojumus. Tagad par piešķirto finansējumu iegādāsimies paši savu drukas iekārtu,» stāsta uzņēmējs, piebilstot, ka iekārtas izmaksas nepārsniegs 50 000 eiro. Viņš arī norāda, ka pēdējo deviņu desmit mēnešu laikā uzņēmums pārdevis ap 10 000 ekipējuma vienību (vienas vienības vidējā cena ir 9 eiro), un tas ir ievērojams skaits. «Vasara hokejā ir klusais periods, bet mēs to izmantosim, lai sagatavotos jaunajai sezonai un varētu strādāt jau ar lielāku jaudu,» tā A.Zingulis.
Jāpiebilst, ka abi jaunieši ne tikai vada savu uzņēmumu, bet arī studē – Reinis RTU apgūst robotizētās un datorizētās sistēmas, savukārt Aksels Rīgas Juridiskajā augstskolā apgūst tiesību zinātni. «Tā kā mums jau bijuši patentu strīdi, sapratu, ka bez juridiskām zināšanām neiztikt,» piebilst A.Zingulis. Viņš arī pats spēlē hokeju amatieru komandā «Tērvete».
Kā portālam www.jelgavasvestnesis.lv norāda LIAA Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, vēl tolaik, kad «RocketGrip» bija skolēnu mācību uzņēmums, jaunieši saņēmuši e-pastu no Kanādas, no nopietna tirgus spēlētāja, kurš centies izspiest jaunos uzņēmējus no tirgus, apelējot pie tā, ka viņi šādu dizaina paraugu ir jau patentējuši. Mūsu puiši ar fotogrāfiju palīdzību spēja pierādīt, ka savu produktu ir tirgojuši, vēl pirms kanādieši reģistrējuši dizaina paraugu. Līdz ar to viņiem ir visas tiesības ražot un izplatīt savu produktu.
Foto: Andre Ringuette/HHOF–IIHF Image