«Gribam, lai mūsu mājas apkārtne būtu skaista, lai zaļā zona un apstādījumi nebūtu suņu izkārnījumiem pilni un nodzeltējuši, lai vecākiem nebūtu jāraizējas, ka bērns pēc spēlēšanās pagalmā mājās var atnākt, nosmulējies ar suņu mēsliem,» «Jelgavas Vēstnesim» saka Asteru ielas 4 mājas vecākā Irēna Lauva. Viņa redakcijā vērsās, lai tuvējo māju iedzīvotājiem atgādinātu, ka daudzdzīvokļu mājas pagalms un zaļā zona gar ietvi pie mājas nav suņu pastaigu laukums, un lūgtu nevest suņus nokārtot dabiskās vajadzības vai vismaz savākt izkārnījumus aiz sava mājdzīvnieka. «Tiešām vairs nav kur glābties no tiem suņu mēsliem, tie ir visur – pie logiem, durvīm, smilšukastē… Arī košumkrūmi, kur suņi labprāt nokārto savas dabiskās vajadzības, pie mājas ir nodzeltējuši. Taču ne jau suņi vainīgi, bet saimnieki, kuriem neeksistē nekādas pieklājības normas. Bet tā taču nedrīkst būt!» tā I.Lauva.
Jelgavas Pašvaldības policijas pārstāve Aiva Saulīte informē, ka, saņemot sūdzību par situāciju pie Asteru ielas 4. mājas, policijas darbinieki pievērsa pastiprinātu uzmanību šai adresei, to apsekojot vairākas reizes. «Pirmajā apsekošanā diviem suņu īpašniekiem tika izteikti mutiski aizrādījumi, pēc kā pārkāpumi novērsti, savukārt nākamajās reizēs ar dzīvnieku īpašnieku pienākumu nepildīšanu saistīti pārkāpumi vairs netika konstatēti,» informē A.Saulīte, gan piebilstot, ka Pašvaldības policija ik dienu turpina uzraudzīt un kontrolēt gan jau minēto pagalmu Asteru ielā 4, gan arī citus daudzdzīvokļu māju pagalmus un sabiedriskās vietas.
Par novērotajiem suņu īpašnieku pārkāpumiem iedzīvotāji aicināti nekavējoties informēt Pašvaldības policiju pa tālruni 8550.
Jāatgādina, ka Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.127 cita starpā nosaka: nepieļaut, ka suņi piemēslo pilsētas teritoriju, dzīvojamo vai sabiedrisko ēku telpas, nekavējoties satīrot suņa atstātos ekskrementus. Par šo saistošo noteikumu neievērošanu vainīgās fiziskās un juridiskās personas soda administratīvi – pārkāpuma izdarīšanas vietā bez protokola sastādīšanas, izsniedzot kvīti, pārkāpējam var uzlikt naudas sodu līdz 20 latiem, sastādot administratīvo protokolu – naudas sodu līdz 50 latiem.
Arī Ministru kabineta noteikumi Nr.266 «Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai» nosaka, ka mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka vai turētāja tiesības un pienākums ir apdzīvotu vietu teritorijā savākt sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementus. Par šo noteikumu neievērošanu paredzēta administratīvā atbildība – brīdinājums vai naudas sods fiziskajām personām no 5 līdz 250 latiem, bet juridiskajām personām no 10 līdz 500 latiem, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.
Sagatavoja Sintija Čepanone