Konkursa «Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana» laikā Jelgavas 4. vidusskolas skolēni veica pētījumu un secināja, ka Lielupes palieņu pļavas ir līdzīgas Belovežas nacionālajam parkam, kas atrodas Baltkrievijas un Polijas teritorijā. Sākoties aktīvajai tūrisma sezonai, konkursa rīkotājs UNESCO Latvijas Nacionālā komisija piedāvā ielūkoties atrastajos salīdzinājumos, jo uzskata, ka šiem objektiem ir arī lielisks tūrisma potenciāls.
Ilze Knusle-Jankevica
«Plašajā Austrumeiropas līdzenumā, Polijas un Baltkrievijas teritorijā, atrodas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautais Belovežas nacionālais parks, kas veidots, lai saglabātu pirmatnējos mūžzaļos un platlapju koku mežus. Parka meži ir neskarti, un tiem raksturīga daudzveidīga flora un fauna. Šeit reintroducēti Eiropas bizoni jeb sumbri, kas Belovežas mežos sastopami kuplā skaitā. Arī Latvijai ir savs līdzīgais piemērs, kas atrodas upēm caurvītajā Zemgales līdzenumā. Lai saglabātu dabiskās pļavas Lielupes krastos, izveidots dabas liegums Lielupes palieņu pļavas, kurā introducēti jeb ārpus to dabiskās izplatības ieviesti savvaļas zirgi. Tie dzīvojot un barojoties ar pļavas augiem, palīdz saglabāt pļavu dabisko vērtību, jo nepieļauj to aizaugšanu. Šī teritorija ir unikāla ar savu iekļaušanos pilsētvides ainavā. Pēc Jelgavas pils apskates iespējams doties uz Pils salas ziemeļiem, kur leknajās pļavās var vērot skaistos savvaļas zirgus,» teikts publiskotajā salīdzinājumā. Pārējie salīdzinājumi apskatāmi šeit .
Akcija ar mērķi izcelt Latvijas unikālās kultūras un dabas vērtības caur UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauto objektu izzināšanu «Pasaule t@vā bibliotēkā – UNESCO Pasaules mantojuma izzināšana» tika aizsākta pērnā gada septembrī. Tajā piedalījās 93 bibliotēkas no visas Latvijas, tostarp Jelgavas 4. vidusskolas bibliotēka un bērnu bibliotēka «Zinītis», kas salīdzināja Tērvetes pilskalnus – Cukurkalnu un Zviedru jeb Svētkalnu.
Papildu informāciju var meklēt mājas lapā www.stastubibliotekas.com/ptb.