Padomus par raidījumu veidošanu internetā, par informācijas atlasīšanu un to, cik daudz laika aizņem viena raidījuma «Atrasts internetā» veidošana, Jelgavas jauniešiem pasākumā «Cepums ar slavenību» sniedza Uģis Polis – populārākā «YouTube» šova Latvijā «Atrasts internetā» vadītājs un veidotājs. Pateicoties savam šovam, viņš šobrīd kļuvis arī par vienu no jaunā TV3 humora raidījuma «Valstī viss ir kārtībā» veidotājiem. Viņa galvenie padomi jauniešiem: «Par savu ideju ir jādeg! Lūdzu, visu, ko radāt, vispirms atrādiet draugiem, radiem, kuri ir spējīgi kritizēt! Neatrādiet internetam!»
Ritma Gaidamoviča
«Atrasts internetā» ir šovs mūsdienīgiem jauniešiem. Tā veidošanu pieci draugi uzsāka studiju laikā kā unikālu, informatīvi izklaidējošu bezpeļņas projektu. Tagad U.Polis palicis vienīgais, kurš turpina aizsākto ideju un iet uz lieliem mērķiem. Nepilnu divu gadu laikā interneta vietnē «YouTube» raidījums ir sasniedzis teju 30 000 abonementu un 1 055 111 skatījumu. «Atrasts internetā» divās epizodēs nedēļā – pirmdienās un ceturtdienās – izklaidējošā un atraktīvā veidā stāsta par aktuālajiem notikumiem Latvijā un pasaulē, informē «Jundas» Jauniešu centrs.
U.Polis, jautāts, kas jādara, lai izdotos projekts, stāsta, ka vispirms ir jāstrādā kopā ar labiem cilvēkiem, tad jāveido vai jārada kas tāds, kas nepieciešams, pēc kā ir pieprasījums, tērējot pēc iespējas mazāk resursu, jo citādi – kāda gan tam jēga?! Tad viss jāanalizē un, galvenais, par savu ideju jādeg!
Īpašu interesi, sevišķi par raidījuma veidošanas tehnisko pusi, pasākumā izrādīja Jelgavas Valsts ģimnāzijas puiši, kas skolā izveidojuši savu «YouTube» kanālu – «TV Kaste». Runājot par raidījuma «Atrasts internetā» tapšanu, U.Polis skaidro, ka viss sākas ar vismaz desmit ziņu avotu apskati, atlasot interesantāko šova mērķauditorijai, scenārija rakstīšana, video piemeklēšana, montēšana, publicēšana. Kopā aizrit teju astoņas stundas vienai epizodei, kuru vidēji noskatās 20 000 – 50 000 cilvēku. Taču par citām niansēm viņš saka: «Neatklāšu, jo tas ir viss, kas man ir un kas padara raidījumu par tādu, kāds tas ir!»
Daloties pieredzē par interneta vidi, grūtībām, ar kādām jāsaskaras, veidojot projektus internetā, U.Polis atzīst: «Internets ir kā ģimene, kas apvieno daudzus un tik dažādus cilvēkus. Interneta vide ir arī ļoti grūti paredzama. Tajā cilvēki mēdz būs agresīvi, kritiski, dažādos noskaņojumos. Viņi komentāros saka visu, kas uz mēles. Labi, ka pašam ir bieza āda, lai spētu no tā distancēties.» Vadoties pēc pieredzes, viņš jauniešiem sniedza arī padomus. «Jau pašā sākumā jārada kvalitatīvi. Vēlāk labāk nebūs, ja tas tāds nav no sākuma. Neciešu, ka saka «viss ir labi», jo vienmēr var labāk!»
Par februāra tikšanos «Cepums ar slavenību» paši jaunieši saka: «Galvenā atziņa – vienmēr vajag uzdrīkstēties!»
Jāpiebilst, ka sarunu ciklu «Cepums ar slavenību» reizi mēnesī organizē Jelgavas bērnu un jauniešu centra «Junda» Jauniešu klubs un biedrība «Kultūras un mākslas centrs «NāTRE»» sadarbībā ar ēdināšanas uzņēmumu «Silva», reklāmas un dizaina studiju «212».
Foto: no organizatoru arhīva