Ceturtdienas vakarā sveikti šī gada labākie un veiksmīgākie sportisti un treneri, sakot paldies par paveikto. Par 2016. gada Jelgavas labākajiem sportistiem olimpiskajos sporta veidos atzīti BMX braucējs Kristens Krīgers un daiļslidotāja Diāna Ņikitina.
«Šī gada pirmā puse man bija diezgan laba, bet tad es guvu traumu, un joprojām neslidoju, bet jau pavisam drīz atsākšu trenēties uz ledus. 2017. gadā man ir divas svarīgas sacensības – februārī Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde un martā pasaules junioru čempionāts. Iepriekš gan bija plānots, ka nākamgad startēšu arī pieaugušo konkurencē, bet traumas dēļ no tā atteicāmies, nostiprināšu savas pozīcijas junioros,» stāsta daiļslidotāja D.Ņikitina. Viņa lēš, ka laika, lai sagatavotos sacensībām, pietiks. Lai nebūtu lieku risku, Diāna atgriezīsies pie iepriekšējās izvēles programmas, par ko ir droši zināms, ka to viņa var noslidot. «Jaunā programma man īsti nepadevās, tāpēc nolēmām atgriezties pie vecās.»
Gada labākais sportists olimpiskajos sporta veidos K.Krīgers vērtē, ka 2016. gads viņam bijis kā pa kalniem. «Bet tā jau sportā ir. Man palika neizsapņots sapnis par olimpiskajām spēlēm, bet tas liek arī iet tālāk,» norāda sportists. Runājot par divkārtējā olimpiskā čempiona BMX braucēja Māra Štromberga startu šī gada olimpiskajās spēlēs, K.Krīgers spriež: «Māris ir uzvarētājs, citas vietas viņam neinteresē. Viņš bija spējīgs uzvarēt, bet jūtot, ka nav īsti viņa diena, viņš vairs necīnījās ar pilnu atdevi.» Sportists piekrīt, ka Rio spēles liecina – BMX sportā Latvijā drīz notiks paaudžu maiņa, un cer tikt uz 2020. gada Tokijas spēlēm. «Nākamais gads man būs tāds kā eksperiments, jo mainu komandu un riteni. Mums jau ar riteni ir jāsaaug, bet tam vajadzīgs laiks. Protams, būs arī vairāki nozīmīgi starti – Eiropas un pasaules čempionāts, kā arī pasaules kauss. Arī 2018. gads būs vairāk treniņu gads – ar treneri Ivo Lakuču meklēsim veidus, kā uzlabot rezultātus, lai tad, kad sāksies olimpiskā atlase, es būtu gatavs,» stāsta BMX braucējs.
Jelgavas labākos sportistus un trenerus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un viņa vietnieks Aigars Rublis, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers un Sporta servisa centra direktors Juris Kaminskis. «Sportā ir vajadzīgi sportisti, treneris, kas parāda ceļu, sporta sistēma, kurā izpausties, un līdzjutēji. Šogad pēc olimpiskajām spēlēm sports piedzīvo pārmaiņas, jo daudz tiek runāts par godīgumu sportā, un ir ļoti svarīgi, lai mēs visi apņemtos spēlēt šo godīgo spēli,» sakot paldies sportistiem par pilsētas vārda popularizēšanu, teica A.Rāviņš. Viņš pasniedza balvu nominācijā «Par izcilību sportā», ko saņēma Edgars Bergs par izcīnīto bronzas medaļu lodes grūšanā paralimpiskajās spēlēs un viņa trenere Maija Ukstiņa. «Protams, ka vienmēr gribas vēl augstāku vietu, bet kopumā 2016. gads man bijis labs. Nākamgad turpināšu strādāt un trenēties lodes grūšanā, lai sagatavotos svarīgākajam startam – pasaules čempionātam jūlijā. Gribētos jau aizbraukt arī uz nākamajām paralimpiskajām spēlēm,» vērtē E.Bergs, piebilstot, ka bez treneres Maijas nekas nesanāktu. Viņi kopā strādā jau 16 gadus.
Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza balvu pasniedza Jelgavas 2016. gada labākajai sporta skolotājai Lailai Naglei, kura strādā Jelgavas Valsts ģimnāzijā. «Lai būtu labs sporta skolotājs, ir jāmīl bērni. Nepietiek būt tikai profesionāli spēcīgam, ja uz stundām ej ar dusmām,» spriež L.Nagle, norādot, ka galvenais sporta skolotāja uzdevums ir savākt komandu startam sacensībās un iedvesmot. «Protams, ir arī tādi skolēni, kuri negrib sportot un dažādu iemeslu dēļ izvairās no stundām, tāpēc jābūt vērtēšanas sistēmai, lai šādus bērnus iedrošinātu, piešķirot bonusus par attieksmi un piedalīšanos,» uzskata skolotāja, piebilstot, ka sākt sportot nekad nav par vēlu.
Pavisam sportisti tika sveikti 13 nominācijās.
2016. gada sportiste olimpiskajos sporta veidos
Diāna Ņikitina
2. vieta pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs komandu sacensībās daiļslidošanā un 5. vieta individuāli; 10. vieta pasaules čempionātā junioriem.
2016. gada sportists olimpiskajos sporta veidos
Kristens Krīgers
2. vieta Eiropas kausa kopvērtējumā BMX elites grupā; 9. vieta pasaules kausa 5. posmā superkrosā; Latvijas čempions; iekļauts 2017. gada sezonas Latvijas olimpiskās vienības sastāvā.
2016. gada treneris olimpiskajos sporta veidos
Romāns Panteļejevs
Sagatavojis vairākus Latvijas izlases sportistus daiļslidošanā, piemēram, talantīgo Jelgavas Ledus sporta skolas audzēkni Diānu Ņikitinu, pasaules junioru čempionāta un junioru «Grand Prix» sacensību dalībniekus Gļebu Basinu un Nikolu Mažgani.
2016. gada sportists neolimpiskajos sporta veidos
Milēna Rinkeviča
2. vieta pasaules meistarsacīkstēs sambo kadetiem; 2. vieta Eiropas meistarsacīkstēs kadetiem.
2016. gada treneris neolimpiskajos sporta veidos
Kims Usačevs
Bieži «Sporta laureāta» neolimpisko sporta veidu nominācijā dominē sambo sportisti, kurus sagatavojis pieredzējušais treneris K.Usačevs.
2016. gada sportists tehniskajos sporta veidos
Andris Grīnfelds
12. vieta pasaules valstu komandu sacensībās Nāciju kausā mototriālā; 9. vieta Eiropas junioru čempionāta kopvērtējumā; 1. vieta Latvijas klubu komandu sacensībās; Baltijas un Latvijas čempions.
2016. gada treneris tehniskajos sporta veidos
Egils Agarskis
Trīs gadus pēc kārtas trenerim E.Agarskim izdodas nosargāt labākā trenera titulu tehniskajos sporta veidos, savukārt viņa sportistiem izdevies noturēt 2016. gada sezonas vadību Latvijas un Baltijas čempionātos vairākās vecuma grupās. Andra Grīnfelda 9. vieta Eiropas junioru čempionāta kopvērtējumā ir nozīmīgākais sasniegums triāla sportā arī Latvijā.
Par ieguldījumu sportā
Visvaldis Danenbergs
V.Danenbergs ilgus gadus organizējis dažāda mēroga hokeja sacensības pilsētā, ar savu darbu veicinājis hokeja attīstību un popularitāti Jelgavā un Latvijā. Viņš ieguvis lielu cieņu un atzinību kolēģu un sportistu vidū. V.Danenbergu raksturo darba mīlestība, augsta atbildība un precizitāte.
2016. gada sporta spēļu komanda
Futbola klubs «Jelgava»
Veiksmīga dalība UEFA Eiropas līgā (aizvadītas spēles 3. kvalifikācijas kārtā); izcīnīts Latvijas kauss un iegūta 2. vieta «SynotTip» futbola Virslīgas čempionātā.
2016. gada sporta skolotājs
Laila Nagle
Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolotāja L.Nagle ir talantīga, radoša un prasīga sporta skolotāja, kura seko līdzi novitātēm mācīšanas metodikā. Skolotāja prot iedvesmot savus skolēnus aktīvam dzīvesveidam un iesaista viņus ārpusskolas aktivitātēs. Septiņus gadus Jelgavas Valsts ģimnāzijas skolēnu komandas piedalās skriešanas pasākumā «We Run Riga», kur bieži iegūst aktīvākās un ātrākās komandas titulu.
2016. gada perspektīvākais sportists
Vanesa Buldinska
8. vieta Eiropas kausa kopvērtējumā juniorēm; 2016. gada Baltijas čempione BMX un daudzkārtēja starptautisku sacensību godalgoto vietu ieguvēja.
Par izcilību sportā 2016. gadā
Edgars Bergs
2016. gadā iegūta 3. vieta lodes grūšanā vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro un izcīnīta 1. vieta Latvijas čempionātā lodes grūšanā.
Maija Ukstiņa
Pieredzējušās treneres mērķtiecīgais un pašaizliedzīgais darba rezultāts regulāri ļāvis lepoties ar centīgiem audzēkņiem. Šogad trenere palīdzējusi sagatavoties kluba «Cerība» sportistam Edgaram Bergam godam pārstāvēt Latviju 15. vasaras paralimpiskajās spēlēs Rio un izcīnīt bronzas medaļu.
Par augstiem sporta sasniegumiem 2016. gadā
Alberts Jurčenko
7. vieta Eiropas čempionātā brīvajā cīņā U-23 grupā; pasaules un Eiropas čempionāta dalībnieks; Latvijas IV olimpiādes uzvarētājs un Latvijas čempions; iekļauts 2017. gada sezonas Latvijas olimpiskās vienības sastāvā.
Daniela Kondratova (airētāja) un trenere Lelde Laure
9. vieta Eiropas čempionātā U-23 smaiļošanā divniekiem 1000 metros un 10. vieta smaiļošanā divniekiem 500 metros; daudzkārtēja Latvijas IV olimpiādes uzvarētāja, Latvijas čempione U-23 grupā.
Roberts Lagzdiņš un Matīss Ozols (airētāji) un treneris Sergejs Bobkovs
R.Lagzdiņš izcīnījis 5. vietu pasaules čempionātā junioriem kanoe vieniniekos 1000 metros un 4. vietu Eiropas čempionātā junioriem kanoe vieniniekos 1000 metros; pārī ar M.Ozolu – 6. vietu pasaules čempionātā maratonā junioriem kanoe divniekos un 4. vietu Eiropas čempionātā junioriem kanoe divniekos 1000 metros; daudzkārtēji Latvijas čempioni junioru un pieaugušo konkurencē; abi iekļauti 2017. gada sezonas Latvijas olimpiskās vienības sastāvā.
Renārs Dronga (pauerliftings) un treneris Edmunds Jansons
1. vieta Eiropas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu open grupā; Latvijas rekordists un Latvijas čempions svara stieņa spiešanā guļus ar un bez ekipējuma open grupā.
Gints Freimanis
Ilggadējs futbola kluba «Jelgava» kapteinis; «SynotTip» Virslīgas 2016. gada labākais aizsargs; Latvijas futbola izlases spēlētājs.
Sintija Smirnova, Katrīna Kārkle un Janeta Rozentāle (basketbolistes) un treneris Harijs Zelčs
10. vieta Latvijas U-17 basketbola izlases sastāvā pasaules čempionātā; Latvijas sieviešu U-18 izlases dalībnieces Eiropas čempionātā, kur pirmo reizi Latvijas basketbola vēsturē šajā vecuma grupā izcīnīta augstā 4. vieta un ceļazīme uz pasaules U-19 čempionātu; rezultatīvākās Jelgavas sieviešu basketbola komandas spēlētājas.
Sanda Ragozina (volejboliste) un treneris Jānis Leitis
S.Rogozina – sieviešu volejbola komandas «Jelgava/LU» līdere un komandas kapteine; Latvijas volejbola izlases spēlētāja; J.Leitis – komandas «Jelgava/LU» un Latvijas sieviešu volejbola izlases galvenais treneris.
Austris Štāls (volejbolists)
Kluba «Biolars/Jelgava» volejbolists atzīts par Baltijas līgas simboliskā sešnieka labāko libero spēlētāju; ilggadējs Latvijas volejbola izlases spēlētājs.
Eduards Hugo Jansons (hokejists)
Hokeja kluba «Zemgale/LLU» līderis; Latvijas pieaugušo izlases un U-20 hokeja izlases spēlētājs.
Andrejs Rebrovs (džudo) un treneris Guntis Malējs
5. vieta Eiropas kausā; 3. vieta SELL studentu spēlēs; 2016. gada Latvijas čempions džudo.
Alfs Pampe (burāšana)
2. vieta Eiropas kausa kopvērtējumā «Micro» klases jahtām Latvijas komandas sastāvā; pasaules čempionāta dalībnieks.
Edgars Simanovičs (vieglatlēts)
Piedalījies 246 kilometru garajā Spartatlona ultraskrējienā Grieķijā, kur parādījis sevi kā drosmīgu un neatlaidīgu sportistu. Distanci no Atēnām līdz Spartai noskrējis 28 stundās un 58 minūtēs, kas ļāva izcīnīt augsto 28. vietu starp pasaules labākajiem ultraskrējējiem.
Video: Māris Martinsons