Šodien tika paziņoti izglītības programmas «Iespējamā misija» jaunā – devītā – sasaukuma dalībnieki, kuri savas pedagoga gaitas sāks septembrī. Viņu vidū ir arī jelgavniece Elīna Ēdole, kura Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā pasniegs ekonomiku, komerczinības un sporta stundas. Pagaidām zināms, ka par Elīnas kolēģiem Spīdolas ģimnāzijā kļūs arī dabaszinību skolotāja Agija Lāce un fizikas skolotājs Mārtiņš Rozenbergs.
Izglītības programmas mērķis ir sagatavot ne tikai iedvesmojošus jaunos skolotājus, bet arī nākotnes viedokļa līderus, tādēļ ikviens projekta dalībnieks aicināts motivēt skolēnus un attīstīt viņu prasmes mācīties mūža garumā. «Vēlos, lai skolēni sevī atrod to sajūtu, ka viņi mācās sevis dēļ, un lai viņi kļūst par pašapzinīgiem, patstāvīgiem un domājošiem cilvēkiem, kas ir gatavi doties pasaulē un iedvesmot citus,» skaidro Elīna, kura studējusi uzņēmējdarbību, ieguvusi bakalaura grādu sporta zinātnē un strādājusi par sporta skolotāju pamatskolā, kā arī bijusi izglītības metodiķe Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolā.
Savukārt M.Rozenberga attieksmi pret izglītību raksturo teiciens, ka izsalkušajam labāk iedot makšķeri, nevis zivi. Mārtiņš uzskata, ka šādu pieredzi, kur pašam jābūt aktīvam, skolēnam būs grūti aizmirst, un pirms dalības programmā «Iespējamā misija» jaunietis savas zināšanas un enerģiju ieguldījis zinātniski tehniskā uzņēmumā, kur izstrādājis risinājumus industriālās ražošanas procesiem.
«Izglītība neaprobežojas tikai ar studējošajiem, bet skar visus valsts iedzīvotājus un pasauli kopumā,» uzskata A.Lāce, kura Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā mācīs dabaszinības. Saviem skolēniem Agija vēlas parādīt ceļu, kā apgūt jaunu informāciju un kā to kritiski izvērtēt.
Programma «Iespējamā misija» Latvijā tiek veiksmīgi īstenota kopš 2008. gada, veidojot iedvesmojošus un gudrus skolotājus, kas ar savu personību motivē skolēnus un paplašina to redzesloku. Piedaloties programmā, dalībnieki strādā kā pilna laika skolotāji, pasniedzot mācību priekšmetu savā specialitātē. Paralēli skolotāja darbam dalībnieki divus gadus apgūst pedagoģijas un vadības prasmes «Iespējamās misijas» Līderības attīstības programmā.
Kolāža: JV