No savām pirmajām Pasaules spēlēm atgriezies sporta kluba «Milons» treneris Andris Vasiļjevs. Turp viņš devās kā Ungārijas karatistu izlases treneris. Andris ar paveikto ir gandarīts, jo viņa audzēknis Ādams Kovāčs izcīnījis zelta medaļu.
Ilze Knusle-Jankevica
«Par paveikto man ir dubults gandarījums, jo jāvērtē ne tikai sportiskie sasniegumi, bet arī citi apstākļi. Piemēram, finanšu trūkuma dēļ gatavošanās procesā nenotika visas treniņnometnes, kas bija plānotas. Tāpat Ādamam bija veselības problēmas – pēdējos mačos viņš guva galvas traumu, bet treniņos tika arī pie kājas mikrotraumas,» gandarījumu par paveikto neslēpj Andris Vasiļjevs. Tā kā pasaules spēlēs piedalās tikai paši labākie – Pasaules čempionāta pirmo trīs vietu ieguvēji un kontinentu čempionu uzvarētāji – maksimālais dalībnieku skaits ir astoņi. Šoreiz neieradās venecuēlis Luiss Plumahers, titulēts karatists, tāpēc Ādamam pretī stājās seši pasaules labākie karatisti.
Pirmajā grupā Ungārijas sportists startēja kopā ar Austrālijas un Turcijas karatistiem. No grupas Ā.Kovāčs izkļuva kā otrais un kvalificējās pusfinālam. Te Ungārijas karatistam pretī stājās sportists no Austrijas. «Likmes bija lielas, bet cīņa izvērtās spraiga. Abi sportisti bija ļoti uzmanīgi, bet Ādams realizēja visas epizodes, kas ļāva nopelnīt punktus, un beigās savu pretinieku uzvarēja pārliecinoši ar 2:0,» stāsta A.Vasiļjevs. Finālā mūsu trenera audzēknis tikās aci pret aci ar francūzi Viljamu Rolē, ar kuru vēl nesen cīnījās par Eiropas čempiona titulu. Toreiz V.Rolē uzvarēja, bet Ādams un Andris uzskatīja, ka tiesnešu negodprātības dēļ. Nu Ādamam bija iespēja revanšēties, ko viņš arī izdarīja.
Ā.Kovāča sasniegums nozīmē to, ka Ungārijas valdība Karatē federācijai piešķirs gana lielu budžetu un sportisti varēs turpināt iesākto darbu. Protams, arī treneris nepaliks nepamanīts, un jau tuvākajā laikā Andris gaida līgumu par turpmāko sadarbību.
Var piebilst, ka no Ungārijas uz Taipeju bija devusies 125 cilvēku delegācija, no tiem 85 – sportisti, tostarp sporta deju dejotāji, sumo cīkstoņi, pludmales handbolisti, pauerliftingisti.
Pasaules spēles ir pielīdzināmas Olimpiskajām spēlēm, tikai tajās sportisti sacenšas sporta veidos, kas nav atzīti par olimpiskajiem. A.Vasiļjeva karjerā zelts Pasaules spēlēs ir teju vai augstākais sasniegums, bet, iespējams, jau 2016. gadā karatē būs viens no olimpiskajiem sporta veidiem. «Augustā no pieciem sporta veidiem tiks nominēti divi, bet oktobrī notiks balsošana par to, kuru no tiem iekļaut Olimpisko spēļu sastāvā. Līdz ar to sporta veids, par kuru nobalsos visvairāk, kā Olimpisko spēļu disciplīna varētu būt 2016. gada olimpiādē,» tā Andris. Tie pieci sporta veidi, kas sacenšas par iekļūšanu olimpisko saimē, ir karatē, skvošs, regbijs, golfs un rollersports.
Foto: no A.Vasiļjeva personīgā arhīva