Lai padarītu interesantākas izzinošās nodarbības bērniem un rosinātu viņu iztēli, Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs aicinājis talkā palīgu – apslēpto kasti mamuta veidolā. To muzejs plāno integrēt dažādās tematiskajās nodarbībās, aicinot bērnus ar taustes palīdzību noteikt, kādi priekšmeti atrodas kastē. «Būtībā tā ir apslēptā kaste, un, iebāžot roku mamuta snuķī, bērni var sataustīt kastē esošo tematisko priekšmetu formu, faktūru, izmēru,» skaidro Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja muzejpedagoģe Teika Putna.
Šāda ideja radās ar mērķi padarīt bērniem saistošākas muzeja piedāvātās nodarbības. Šomēnes muzejā pirmoreiz notika ģimenes diena, tāpat regulāri tiek organizētas tematiskās nodarbības bērniem, un T.Putna norāda, ka interese par tām ir gana liela. «Tā saukto apslēpto kasti izveidojām mamutiņa veidolā, lai bērniem būtu interesantāk. Parasti nodarbībās bērni zīmē, pilda darba lapas, un šis būs vēl viens interesants veids, kā apgūt jaunas zināšanas,» tā muzejpedagoģe.
Jāpiebilst, ka martā muzejā plānota nodarbība 3.–7. klašu skolēniem «Viņiem arī bija bērnība». «Nodarbībā runāsim par 1949. gada 25. marta deportācijām. Okupācijas muzejs ir izdevis Benitas Plezeres-Eglītes deportācijas laika zīmējumu un stāstu grāmatu «Ar bērna acīm», kurā redzami 11 gadus vecas meitenes zīmējumi, kas atklāj tālaika pārdzīvojumus. Šos zīmējumus izmantošu, lai runātu ar bērniem par 1949. gada marta notikumiem – iespējams, caur vienaudzes zīmējumiem viņiem tos būs vieglāk izprast,» stāsta T.Putna. Nodarbību «Viņiem arī bija bērnība» Jelgavas muzejā varēs apmeklēt no 20. līdz 23. martam, iepriekš sazinoties ar T.Putnu pa tālruni 26325295.
Foto: no muzeja arhīva