Jelgavas Mākslas skola šogad ir iesaistījusies Eiropas skolu sadarbības tīklā «eTwinning», kura mērķis ir veicināt skolu sadarbību ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju starpniecību. Pirmais projekts, ko Mākslas skola īstenos sadarbībā ar izglītības iestādēm no Armēnijas, Vācijas un Francijas, būs šo valstu veikalu skatlogu izpēte un salīdzināšana, tādējādi vairojot skolēnu izpratni par noformējumu, kompozīciju, ekonomiku, kā arī uzlabojot angļu valodas zināšanas.
««eTwinning» platforma nodrošina starptautisku sadarbību elektroniskā vidē, un sadarbības partneri lielākoties klātienē netiekas. Taču, tā kā esam jauni šīs programmas dalībnieki, pagājušajā nedēļā piedalījāmies starptautiskā seminārā «Sadarbība labākai izglītībai» Armēnijā, kur arī satikām domubiedrus un attīstījām ideju par šāda projekta īstenošanu,» stāsta Jelgavas Mākslas skolas skolotāja un metodiķe Anete Aizsilniece-Kreicberga. Semināra mērķis bija veicināt veiksmīgu «eTwining» platformas lietošanu, veidojot starptautiskas sadarbības, un tajā tikās kultūras un vēstures skolotāji no Armēnijas, Vācijas, Francijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas.
Jelgavas Mākslas skola uzsāka kopīgu sadarbības projektu ar izglītības iestādēm no Vācijas, Francijas un Armēnijas, un tā mērķis ir pilsētas skatlogu iepazīšana un salīdzināšana ar citām valstīm. «Bieži vien ikdienas steigā paskrienam garām tik ierastai lietai kā veikalu skatlogi, bet šī būs tā reize, kad Jelgavas Mākslas skolas skolēni varēs apskatīt savas pilsētas skatlogus, kā arī izvērtēt no Francijas, Vācijas un Armēnijas skolām atsūtītos skatlogu fotoattēlus, kopīgi izdarot secinājumus. Projekts norisināsies «eTwining» platformā, ļaujot izmantot pieejamās modernās tehnoloģijas, lai apmainītos ar informāciju un veicinātu ciešāku sadarbību,» stāsta A.Aizsilniece-Kreicberga. Katras valsts skolēni pētīs viena apģērbu, bērnu preču, pārtikas veikala skatlogu, kā arī kafejnīcas vai restorāna skatlogu. Projektā piedalīsies jaunieši vecumā no 14 līdz 16 gadiem. «Izvēlējāmies tieši skatlogus, jo šis resurss ir pieejams katrā valstī un tas ļauj runāt ne vien par mākslu, bet arī, piemēram, par ekonomiku un preču izvietošanu, kā arī uzlabot angļu valodas zināšanas, jo pārējās projektā iesaistītās izglītības iestādes nav Mākslas skolas,» norāda A.Aizsilniece-Kreicberga. Viņa papildina, ka šis projekts un dalība «eTwinning» platformā paplašinās Mākslas skolas audzēkņu izpratni par to, kā šodienas tehnoloģijas var pielietot mācību procesa pilnveidošanā un starptautiskas sadarbības veicināšanā.
Foto: no Mākslas skolas arhīva