19. un 20. februārī LLU notiks ikgadējā Lauksaimniecības fakultātes zinātniski praktiskā konference «Līdzsvarota lauksaimniecība», kura organizēta sadarbībā ar Latvijas Agronomu biedrību, Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju un Valsts lauku tīklu. Konferences sākumā LLU aulas foajē interesentiem būs arī pieejams mājražotāju tirdziņš.
www.jelgavasvestnesis.lv
Konferences mērķis ir jaunāko zinātnisko sasniegumu un praktiskās pieredzes popularizēšana un domu apmaiņa par ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas laukos. Tajā tiks nolasīti 38 ziņojumi laukkopībā, dārzkopībā un lopkopībā. Ņemot vērā globālās sasilšanas un klimata pārmaiņu problēmas pasaulē un Eiropā, īpaša tematiskā sekcija tiks veltīta siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju ietekmes uz lauksaimniecību un to samazināšanas iespēju analīzei, informē LLU.
Plenārsēdē LLU rektore Irina Pilvere, Lauksaimniecības fakultātes dekāne Zinta Gaile un Latvijas Agronomu biedrības prezidents Māris Grīnvalds un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas prezidente Baiba Rivža akcentēs studiju un zinātnes nozīmi lauksaimniecībā, turklāt īpašu uzmanību pievēršot aktivitātēm, kas veicinātu zinātnes atziņu integrēšanu ne tikai studiju procesā, bet arī praksē.
Klātesošos par aktualitātēm nozarē uzrunās arī LR Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone, fonda «Latvijas lauksaimniecības attīstībai» valdes priekšsēdētājs Rihards Krastiņš, Mežzinātnes institūta vadošais pētnieks Andis Lazdiņš, Latvijas Lauku konsultāciju centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un ZS «Vaidelotes» īpašnieks Arnolds Jātnieks.
Papildus būs izvietoti 39 stenda ziņojumi un notiks tehnoloģiju un inovāciju demonstrējumi. Konferences sākumā 19. februārī pulksten 10 LLU aulas foajē interesentiem būs pieejams arī mājražotāju tirdziņš.
Konferencē ar ziņojumiem piedalīsies Lauksaimniecības, Ekonomikas un sabiedrības attīstības, Tehniskās, Informācijas tehnoloģiju un Lauku inženieru fakultāšu mācībspēki, kā arī pētnieki no Valsts Mežzinātnes institūta «Silava», Valsts Priekuļu laukaugu selekcijas institūta, Valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta, Latvijas Valsts Augļkopības institūta, Latvijas Augu aizsardzības pētniecības centra, Latvijas Lauku konsultāciju centra un nozares praktiķi.
Visi konferences ziņojumi apkopoti rakstu krājumā, ko saņems ikviens reģistrētais konferences dalībnieks. Detalizēta informācija par konferences programmu un dalības maksu atrodama Lauksaimniecības fakultātes mājas lapā www.lf.llu.lv.
Ilustrācija no JV arhīva