Vasara tuvojas izskaņai, un šonedēļ tiek aizvadīta pēdējā nometnes nedēļa «Lediņos». «Šonedēļ noslēdzam nometni, izzinot Jelgavas objektus un vēsturi. Šī vasara mums ir patiesi izdevusies – trīs mēnešu laikā nometnē uzņemti 380 bērni. Karstais laiks ļāva pavadīt laiku svaigā gaisā, tostarp peldēt baseinā. Tāpat bērni atzinīgi novērtēja jauno pieeju – vairāk tematiskajām nodarbībām pieaicināt jomas ekspertus un uzņēmējus,» rezumē vasaras nometnes vadītāja Lelde Liepa-Liepiņa.
Nometnes vadītāja stāsta, ka šovasar katru nedēļu nometnē tika uzņemti aptuveni 80 bērni – daudzi no viņiem bija nometnes dalībnieki vairāku nedēļu garumā, bet daži pievienojās uz nedēļu vai divām. Piemēram, Zlata un Kira pavadīja nometnē teju visu vasaru un atzīst, ka ikviena nedēļa aizvadīta ne vien jautri, bet arī izzinoši. «Katru nedēļu mums bija tematiskas nodarbības par literatūru, dabu, izgudrojumiem, mūsu pilsētu,» stāsta meitenes, uzsverot: šovasar ieguvušas daudz jaunu draugu. Savukārt nometnes dalībnieks Maksims vasaras izskaņā pirmo reizi devies uz nometni. «Ja būtu zinājis, ka te ir tik interesanti, nāktu agrāk. Man ļoti patīk atmosfēra – pa dienu notiek dažādas aktivitātes, kur var iemācīties kaut ko jaunu, bet pēcpusdienā ir brīvais laiks, kad var uzspēlēt tautas bumbu un citas spēles,» tā viņš.
Nometnes vadītāja uzsver, ka šovasar bērni novērtēja iespēju satikt dažādu jomu pārstāvjus. Piemēram, šonedēļ pie bērniem viesojās Valsts policijas darbinieki, kas stāstīja par ceļu satiksmi un drošību, kā arī vēsturnieks Andris Tomašūns, kurš atklāja bērniem dažādus interesantus vēsturiskus faktus. «Bērni ar entuziasmu satika ikvienu nometnes viesi,» tā L.Liepa-Liepiņa.
Šovasar nometnē piestrādāja divi brīvprātīgie – Tatjana no Ukrainas un Roko no Itālijas. Viņi uz gadu ieradušies Latvijā «Erasmus» programmas gaitā. «Es dzīvoju Ukrainā – tur izmācījos par sociālo darbinieku, vēlāk ieguvu maģistra grādu menedžmenta jomā –, bet šogad vēlējos paplašināt savu redzesloku, aizceļojot uz citu valsti. Latvijā tika piedāvāta iespēja strādāt ar bērniem «Jundā». Šobrīd varu teikt, ka esmu smēlusies idejas, ko gribētu realizēt Ukrainā. Mums valstī nav ierasta valsts un pašvaldību finansēta neformālā izglītība, lai gan, kā redzu šeit Jelgavā, tā ir ļoti efektīva. Bērni paliek mūsdienīgāki, viņi grib mācīties ne tikai pēc skolas programmas, un šeit tas tiek piedāvāts,» stāsta Tatjana, papildinot: Latvija viņu pārsteigusi ne vien ar izglītības metodēm, bet arī kultūras patriotiem. Savukārt Roko uz Jelgavu atbraucis no Itālijas. «Esmu ieguvis sporta pedagoga izglītību un nometnē esmu kā treneris. Latvijā ierados ar mērķi uzlabot angļu valodas prasmes, gūt pieredzi kā pedagogam. Jāsaka – valoda mūsu nodarbībās ir nepieciešama minimāli, jo bērni mani saprot pat no pusvārda. Bet darbs ar bērniem ir ļoti pateicīgs – itāļu bērni ir kaprīzāki, bet latvieši – enerģiski un pretimnākoši. Līdz šim ne reizi neesmu sastapies ar situāciju, kas raksturīga itāļiem, piemēram, ka sportošanas vietā kāds izvēlas paspaidīt telefonu,» tā Roko.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»