Šodien pilsētas domē parakstīts trīspusējais sadarbības līgums starp Jelgavas pašvaldību, Jelgavas Amatu vidusskolu un SIA «Latvijas piens». Sadarbības līgums paredz, ka uzņēmums katru mēnesi mācību gada laikā skolai piegādās 30 kilogramus siera, lai pedagogi ar audzēkņiem rastu jaunas receptūras, izmantojot «Latvijas piena» produktus. Tāpat notiks audzēkņu pieredzes apmaiņa, un ar laiku Amatu vidusskolas audzēkņiem uzņēmumā tiks nodrošināta prakse.
Ritma Gaidamoviča
«Mēs esam Jelgavā bāzēts uzņēmums, kam ir svarīgi, kas notiek pilsētā. Būtiska ir pēctecība, tāpēc jāpievērš uzmanība jauno speciālistu skološanā. Mūsuprāt, labākais sadarbības partneris var būt vietējā skola – Jelgavas Amatu vidusskola, kuras audzēkņi varētu būt tie, kuri «Latvijas piena» vārdu ar zīmolu «Trikāta» nes pasaulē,» par sadarbību saka «Latvijas piena» valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.
Noslēgtais sadarbības līgums paredz, ka uzņēmums skolu atbalstīs ar produktiem. Katru mēnesi mācību gada laikā tas skolai piegādās 30 kilogramus «Latvijas pienā» ražotās produkcijas, kuru tālāk skolas pedagogi un audzēkņi izmantos ikdienas darbā. Tāpat sadarbībai būs intelektuāls pienesums. Skolas audzēkņi varēs doties ekskursijā uz ražotni un izzināt siera gatavošanas procesu, kā arī uzņēmuma ražošanas vadītāji ir gatavi dalīties zināšanās gan par siera ražošanas procesu, gan arī par to, kā sieru pasniegt, kā arī atklāt citas nianses. Bet jau nākamvasar vairākiem skolas audzēkņiem plānots uzņēmumā piedāvāt vasaras prakses vietas.
Skolas direktore Edīte Bišere atzinīgi novērtē šo sadarbību un uzsver, ka tā neveidojas tukšā vietā. «Mēs jau līdz šim esam veiksmīgi strādājuši kopā. Mums vajadzēja sieru, ko likt franču ēdienos konkursā, un uzņēmums labprāt mums palīdzēja. Domāju, ka sadarbība jau sākās tad – šobrīd mēs to tikai dokumentāli apstiprinām,» tā E.Bišere, spriežot, ka jau tuvākajā laikā varētu arī domāt par jaunas mācību programmas izveidi, lai skolotu speciālistus, kas varētu darboties piena pārstrādē. «Domāju, ka jau 2016. gadā mēs ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu varētu izveidot duālās izglītības jeb darba vidē balstītu izglītības programmu, kurā šo profesiju piedāvātu apgūt vidusskolu absolventiem,» pieļauj E.Bišere.
Arī Amatu vidusskolas topošo pavāru skolotāja Ligita Ziemele atzīst, ka ar «Latvijas piena» produktiem gan viņa, gan audzēkņi ir pazīstami. «Mēs paši esam piedalījušies piena pārstrādes uzņēmuma atklāšanā, gatavojot uzkodas no viņu ražotajiem produktiem, tāpat esam atbalstīti līdz šim un sierus izmantojuši dažādos konkursos ārzemēs, prezentējot Latvijas produkciju. Nesen bijām Itālijā, kur lielā cieņā bija tieši «Sniega bumbas»,» stāsta L.Ziemele, piebilstot, ka tagad katru mēnesi 30 saņemtie siera kilogrami pavērs vēl plašākas iespējas radīt ko jaunu un eksperimentēt ar garšām.
Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš atzinīgi novērtē, ka pilsētā strādājošie uzņēmumi ir ieinteresēti sadarbībai ar izglītības iestādēm un iesaistīties jauno speciālistu skološanā. «Arī pilsēta ir sapratusi, ka sadarbībai ar Jelgavā strādājošiem uzņēmumiem jābūt vēl ciešākai, un šis ir viens no veidiem. Ir svarīgi, lai skola mācību procesā var strādāt ar produktiem, kas pieejami tepat Latvijā, tādējādi veicinot produkta noietu vietējā tirgū,» tā domes priekšsēdētājs.
Foto: Ivars Veiliņš