Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pirmo reizi veikta muguras skriemeļu fiksācijas operācija ar minimālu iejaukšanos, informē slimnīca.
www.jelgavasvestnesis.lv
Tā ir bijusi pirmā minimāli invazīvā metodē veiktā operācija Baltijas un Skandināvijas valstīs, kuru veica slimnīcas Mugurkaula ķirurģijas centra vadītājs Kaspars Ruks.
Muguras skriemeļu fiksācijas operācijas veikšana minimāli invazīvā metodē ir Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas sasniegums, apsteidzot kolēģus gan Lietuvā un Igaunijā, gan Skandināvijas valstīs, un tas ir liels solis mugurkaula ķirurģijas attīstībā, uzsvēra slimnīcā.
Speciālisti skaidro, ka šāda veida operācijas tiek veiktas traumu gadījumā, kā arī daļai pacientu ar mugurkaula jostas daļas deģeneratīvām slimībām.
Ja līdz šim ik gadu tika veiktas aptuveni 300 operācijas ar atklāto griezumu, tas ir, vaļējā operācija, kad tiek veikta muguras muskuļu atgriešana, lai piekļūtu mugurkaulam jostas daļā, tad operācijas laikā minimāli invazīvā metodē tiek veikti tikai nelieli iegriezumi instrumentu ievadīšanai katras fiksācijas skrūves ievietošanas vietā.
Turklāt speciālisti uzsver, ka, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, no viena litra līdz 40 mililitriem diennaktī tiek samazināts pacienta asins zudums, būtiski mazinās infekcijas risks, kā arī samazinās sāpju intensitāte un ilgums.
Ja pēc atvērtās operācijas sāpju un brūces dzīšanas procesa dēļ pacientam gultā jāpavada vismaz četras dienas un slimnīcā jāatrodas vismaz divas nedēļas, tad, veicot šo operāciju ar minimāli invazīvo metodi, pacients jau nākamajā dienā var staigāt un tiek izrakstīts no slimnīcas trešajā dienā pēc operācijas, līdz ar to ietaupot gan savu naudu, gan valsts līdzekļus.