«Ar savām spilgtajām gleznām vēlējos atnest pavasari un palīdzēt to sajust arī jums,» tā par savu gleznu izstādi teic māksliniece, Mākslas terapijas pasniedzēja Indra Grasberga kuras izstāde «Krāsas un emocijas» no šodienas skatāma Jelgavas kultūras namā. Paralēli mākslinieces gleznām šodien atklāta arī viņas dēla Indara fotogrāfiju izstāde «Krāsa, forma un faktūra ap mums».
Ritma Gaidamoviča
I.Grasberga gan domīgi teic, ka viņasprāt iespējams izstāde ir par spilgtu, taču tā nu ir sanācis un galvenā vēlme esot, lai tieši šīs 30 gleznas dotu spēcīgu pozitīvu emociju devu. «Visas šīs pavasarīgās gleznas tapušas pēdējā laikā, gaidot pavasari un tām iedvesma smelta no dažādiem notikumiem, iekšējām sajūtām, noskaņojuma, mūzikas, kā arī dabas,» stāsta māksliniece.
Paralēli viņas darbiem no šodienas kultūras namā vērtējamas arī viņas dēla Indara fotogrāfijas. «Teikšu godīgi, neesmu profesionālis, kurš ar to pelna naudu un regulāri fotogrāfē, tas ir mans vaļasprieks. Es jau parasti necenšos neko popularizēt, bet doma par manu darbu izstādi bija mammas sapnis un tagad tas ir piepildīts, protams, prieks par to ir arī pašam. Jā, mamma jau bērnībā vēlējās, lai pievēršos zīmēšanai, dāvinot krāsas, taču es neesmu tik pacietīgs. Labprātāk izvēlos fotografēšanu un man patīk tvert dažādus mirkļus – priekšmetus, interesantas gaismas apstarotas lietas… Šajā reizē visas manas bildes ir bez cilvēkiem, jo tā ir pavisam cita tēma, man labāk patīk forma un faktūra,» stāsta Indars.
Jāpiebilst, ka atklāšanas svētkos piedalījās arī trešais ģimenes mākslinieks – otrs dēls Gundars Grasbergs – Latvijas Nacionālā teātra aktieris, kurš apsveikuma runā izteica prieku par to, ka šajā pārmaiņu liekā notiek vēl tik labas lietas un uzstājās ar nelielu ironisku dzejoli par grūtajiem laikiem, kas klātesošos neatstāja vienaldzīgus – tas noslēdzās ar rindiņu: «Nedomā par naudu un banku, mīli dzīvi kā Gaļinu Blanku». Pēc tam aktieris, pats spēlējot ģitāras pavadījumu, ikvienu aicināja dziedāt līdzi «Lilioma dziesma».
Atklāšanas reizē māksliniece ar klātesošajiem dalījās savās atmiņās arī par viņas saistību ar Jelgavas kultūras namu. «Man Jelgavas kultūras nams bijis ļoti tuvs un es ļoti priecājos, ka varu te izpausties. Ziniet, kad 1969. gadā ierados Jelgavā, vēl neizkrāmējusi savu koferi skrēju uz kultūras namu un meklēju kādu dancošanu. Ieskrēju pie Viļa Ozola, viņš vadīja deju kolektīvu «Jaunība» un viņš mani pieņēma. Bet ziniet, kāpēc, tāpēc, ka man mugurā bija tik smalks treniņtērps – sarkani svārciņi, jaciņa un viņš nodomāja, ka esmu no Rīgas kolektīva «Vektors», jo viņiem bija šādi tērpi, neviens nedomāja, ka esmu meitene no Saldus lauku puses,» smejoties nosaka I.Grasberga.
Gleznas kultūras namā būs apskatāma līdz 31. martam, bet fotogrāfijas tikai līdz 18.