Pirms kāda laika vairāki iedzīvotāji sūdzējās, ka Jelgavā, RAF dzīvojamā masīvā, virszemes siltumtrases pārvada apkaimē ir manījuši lapsu. Ja lapsa būtu slima ar trakumsērgu, tad tas būtu nopietns drauds apkārtējo iedzīvotāju, un viņu mājdzīvnieku veselībai.
Raimonds Lejnieks – Puķe
LLU Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) patversmes darbiniece Unda Ģēģere zina teikt, ka iedzīvotāju bažas ir pamatotas. Proti, lapsas siltumtrases apkaimē dzīvo jau sen. Par laimi tās nav izrādījušas nekādas trakumsērgas pazīmes, kuras būtu pamanāmas un diezgan specifiskas. U.Ģēģere smaida, ka lapsas šeit veic pat zināmu sanitāro funkciju – jo nereti viņas ēd arī vietējos, klaiņojošos kaķus, kā arī zaķus no tuvumā esošā meža. «Apkaimē ir arī pietiekami daudz atkritumu konteineru, ap kuriem var atrast ēdamo. Un mūsu lapsas nesmādē arī žurkas, peles un citus klaiņojošos mazos dzīvniekus,» tā Unda Ģēģere.
Reaģējot uz iedzīvotāju sūdzībām, pašvaldības aģentūra «Pilsētsaimniecība» uzreiz rīkojās un, piesaistot speciālistus no SIA «Kulk» mēģināja šo problēmu risināt. Aģentūrai ar uzņēmumu ir noslēgts līgums par klaiņojošu suņu, kaķu un citu dzīvnieku ķeršanu Jelgavas pilsētā, un to veic attiecīgi apmācīti un sagatavoti (saņēmuši nepieciešamās vakcīnas) darbinieki. Viņu uzdevums ir arī notvertos dzīvniekus nogādāt LLU VMF klīniskajā izolatorā – patversmē. Diemžēl notvert lapsas nebūt nav viegli, jo rudās viltnieces, lielākoties, laiku pavada rūpīgi izveidotajās alās. To tuvumā dzīvnieku ķērāji dežūrēja visas dienas garumā. Pēc tam alas tika aizklātas ar ķieģeļiem.