«Datorklases ir sakārtotas, un nu var teikt, ka mēs piedāvājam kursu apmeklētājiem darboties ne tikai ar jau zināmo operētājsistēmu «Windows XP», bet arī ar jauno «Windows Vista»,» saka Jelgavas reģionālā Pieaugušo izglītības centra Informācijas tehnoloģiju nodaļas vadītāja Antra Škinča.
Kristīne Langenfelde
Lai arī Pieaugušo izglītības centrs nepārtraukti attīstās arī jaunāko informācijas tehnoloģiju jomā, A.Škinča uzsver, ka apmeklētājiem vienmēr pastāv iespēja izvēlēties.
«Mēs piedāvājam, bet cilvēks var izvēlēties, kādā programmatūrā viņam strādāt šķiet labāk.»
Tāpat jaunas apmācības iespējas paver interaktīvā tāfele, kas iegādāta jau pērn, taču šogad, piemēram, tā tiks intensīvāk izmantota valodu apguvē. «Esam iegādājušies interesantus mācību līdzekļus, ko izmantot tieši angļu valodas apguvei, darbojoties ar interaktīvo tāfeli. Taču arī citās kursu programmās interaktīvā tāfele būs papildus ieguvums. Jelgavas skolēni savās izglītības iestādēs to jau iepazinuši, nu laiks arī pieaugušajiem,» piebilst A.Škinča.
Tāpat JRPIC izglītības nodaļas šogad sagatavos īpašus materiālus, ko saņems visu kursu dalībnieki. «Proti, katrai kursu programmai sagatavosim interneta resursu sarakstu. Piemēram, cilvēks Pieaugušo izglītības centrā apguvis grāmatvedību – mēs viņam iedodam sarakstu ar interneta adresēm, kurās iespējams iegūt jaunāko informāciju par šo jomu. Tāpat sarakstā būs iekļauti arī tie elektroniskie mācību līdzekļi, kas pieejami mūsu bibliotēkā. Tas viss ļauj cilvēkam arī pēc kursu beigšanas sekot līdzi novitātēm vienā vai otrā jomā, papildināt zināšanas. Jāpiebilst, ka tiem, kuriem nav pietiekama patstāvīgā darba pieredze, internetā tiks piedāvāta viena papildus bezmaksas nodarbība, kurā gan parādīsim, gan izstāstīsim, kā ērtāk internetā sameklēt sev vajadzīgo informāciju,» stāsta A.Škinča.
Viņa arī piebilst, ka, pateicoties Jelgavas pašvaldības īstenotajam projektam «Zemgale IT reģions – sabiedrisko interneta pieejas punktu (SIPP) izveide Zemgales reģionā», arī centra bibliotēka šajā gadā kļuvusi informācijas tehnoloģiju jomā bagātāka. «Pašlaik apmeklētājiem ir pieejami pieci datori ar interneta pieslēgumu, ko ikviens bibliotēkas darba laikā var izmantot bez maksas, meklējot nepieciešamo informāciju. Tāpat pie mums izvietots bezmaksas interneta pieejas kiosks, bet otrs tāds atrodas mūsu Metālapstrādes filiālē K.Barona ielā 40.»
Būtiski piebilst, ka šogad sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju radusies iespēja veidot kursus «E-apmācīts uzņēmējs». «Tas nozīmē, ka mēs piedāvāsim 80 vidējo un mazo uzņēmumu vadītājiem un darbiniekiem kursus, kuros viņi varēs apgūt virkni noderīgu lietu: elektroniskā komercija; bezvadu interneta pieslēgums; internets un drošība; darbs internetbankā; «Microsoft Office 2007» un citas,» tā A.Škinča.