Partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis nosūtījis atklātu vēstuli Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārstāvim Baltijā un Polijā Kristofam Rozenbergam, aicinot viņu turpmākajā sarunu procesā ar Latvijas valdību uzturēt prasību par «neatkarīga Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) nostiprināšanu likumdošanā, nepieļaujot tā apvienošanu ar citām tiesībsargājošām iestādēm».
www.jelgavasvestnesis.lv
Pēc Latkovska domām, KNAB neatkarība varētu būt viens no nosacījumiem turpmākai naudas saņemšanai no SVF. Latkovskis aicina Rozenbergu uzturēt prasību arī par atklātu un godīgu konkursu uz KNAB vadītāja amatu, kas ļautu nodrošināt turpmāku šīs iestādes stabilu darbību. Šādu tiesību aizsardzības iestāžu darbība nodrošinātu veiksmīgu SVF un citu aizdevēju līdzekļu izmantošanas tiesiskuma uzraudzību. SVF prasība sekmētu sabiedrības uzticības veidošanos gaidāmajām reformām, kas saistītas ar ievērojamu finanšu līdzekļu apgūšanu, kā arī tiktu ievērojami samazināti tiesiskie riski SVF finansējuma apgūšanā, uzsver politiķis.
Vēstulē SVF Latkovskis norāda, ka gan premjera Ivara Godmaņa pārstāvētā partija LPP/LC, gan lielākā koalīcijas partija – Tautas partija – atrodas tiesvedības procesā ar KNAB par ievērojamiem politisko partiju finansēšanas noteikumu pārkāpumiem pirms parlamenta vēlēšanām 2006.gadā, un KNAB darbības traucēšana jau iepriekš bijis viens no šo partiju mērķiem. 2008.gada vidū tika atcelts KNAB līdzšinējais priekšnieks Aleksejs Loskutovs, kopš šī laika birojs strādā bez vadītāja, un koalīcijas vadošo politiķu izteikumi un rīcība liecina par skaidru nevēlēšanos atrast vadītāju pārskatāmā laika periodā. Šādi tiek ievērojami apgrūtināta KNAB darbība un kavēta būtisku lēmumu pieņemšana, kā arī ievērojami iedragāta sabiedrības uzticība valdībai.
SVF un Latvijas valdības panāktās vienošanās būtiska sastāvdaļa ir Latvijas valdības apņemšanās veikt strukturālas reformas valsts pārvaldē, samazinot kopējos izdevumus un reformējot pārvaldes struktūru. Šie mērķi ir atbalstāmi un sasniedzami, tomēr reformu norisei nevajadzētu sagraut Latvijas iepriekš sasniegtos panākumus tiesību aizsardzības iestāžu struktūras izveidē un traucēt tiesību aizsardzības iestāžu darbu un attīstību, vēstulē SVF uzsver Latkovskis.