Tieši šodien leģendārajai estrādes dziedātājai Norai Bumbierei ir 62 dzimšanas diena. Par godu šiem svētkiem jau vakar, klātesot vairākiem simtiem skatītāju, kuri aizpildīja arī visas papildvietas, izskanējis koncerts «Atmiņu lietus». Lielākās skatītāju simpātijas, aplausus un kāju piesišanu izpelnījās mākslinieki ar vārdu, kuri ne pirmo reizi kāpa uz skatuves.
Ritma Gaidamoviča
Simtiem skatītāju ne tikai klausījās savulaik N.Bumbieres dziedātās dziesmas gan jauno talantu, gan slaveno mākslinieku izpildījumā, bet arī nemitīgi plaudēja, ar kājām piesita ritmu, kopkorī dziedāja un pie, kā N.Bumbieres partneris Viktors Lapčenoks teic, dziesmas, ko vispareizāk mācējusi nodziedāt tikai Noriņa – «Mēmās dziesmas», to turpināja dziedāt, pieceļoties kājās. Ne velti, jo šī dziesma daudzos raisīja pārdomas un pavecākiem skatītājiem nobira pat pa kādai asarai.
Koncerta pirmajā daļā uzstājās Noras Bumbieres fonda rīkotā jauno talantu konkursa uzvarētāji, par kuriem dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels aizkulisēs teicis: «Kur gan mēs dabūjām tik talantīgus un dziedošus bērnus?!» Jāteic gan, ka jaunajiem, dziedot N.Bumbieres dziesmas, izdevās skatītājiem tikai likt apjaust, uz kādu koncertu atnākuši. Publiku tā pa īstam iekustināt izdevās māksliniekiem jau ar vārdu, kuri ne reizi vien pa skatuvju dēļiem bīdījušies. Pirmā sadziedāties ar publiku mēģināja Ira Krauja, tas viņai arī izdevās.
Taču koncerts kulmināciju piedzīvoja otrajā daļā, kad uz skatuves kāpa slavenā estrādes dziedātāja Margarita Vilcāne ar viņas dēla Andra Vilcāna sacerētu dziesmu «Pareģojums sievietei» un dziesmu «Kača». Protams, neiztrūkstoša koncerta daļa bija arī Zigfrīds Muktupāvels. «Es tiešām trīcu pie visām miesām, jo tagad stāvu uz skatuves, kur savulaik dziedājusi arī Nora Bumbiere, un vēl dziedāšu viņas dziesmu. Tik tiešām sajūta kā amerikāņa sapnī, taču nu tas ir piepildījies un esmu tik gandarīts. Ziniet, kad es iepazinos ar Noru Bumbieri? Lai cik tas dīvaini nebūtu – smilšu kastē, kur kopā ar kaimiņieni Edīti spēlējos. 12. dzīvokļa kaimiņš bija nopircis plašu atskaņotāju un plati ar Viktora un Noras dziesmām, uzlicis to skanēt tā, ka pagalmā dzird, un šīs dziesmas mani iedvesmoja – tā bija mana pirmā tikšanās. Protams, tad nevarēju iedomāties, ka ar mani notiks tas, kas notiek tagad,» atmiņās un sajūtās ar publiku dalījās Z.Muktupāvels.
Bet īpaši aktīvi sadarboties ar publiku izdevās N.Bumbieres ilgadējam partnerim Viktoram Lapčenokam, kurš šajā reizē dziedāja gan viens, gan kopā ar N.Bumbieres māsu Māru Zustrupu un Iru Krauju. Viņa pēdās gāja arī jaunais un panākumiem apveltītais dziedātājs, kurš šajā gadā saņēmis vairākas mūzikas balvas, – Intars Busulis ar tautā tik iemīļotu un pazīstamu dziesmu kā «Ķiršu lietus» Zigmara Liepiņa aranžējumā. Pats mākslinieks vien piebilda, lai Raimonds Pauls viņam par to piedod.
Diemžēl, lai arī uz pasākumu bija solījis ierasties pats maestro Raimonds Pauls, viņa vieta pie klavierēm bija tukša, jo maestro esot saslimis, taču apsolījis, ka uz nākamo koncertu noteikti ieradīšoties.
Emociju pārpilnais, aizkustinošais koncerts noslēdzās ar visu mākslinieku kopdziesmām «Mēmā dziesma» un «Viss nāk un aiziet tālumā», kas tik ļoti aizkustināja cilvēkus, ka visa zāle nevilcinoties piecēlās kājās un skaļi dziedāja līdzi māksliniekiem.
Portāla www.jelgavasvestnesis.lv uzrunātā Anna Āboltiņa atzina, ka koncerts uzjundījis ļoti patīkamas atmiņas par laiku, kad radioaparātā bieži skanējušas Noras un Viktora dziesmas. «Viņas balss tik tiešām bija neatkārtojama. Žēl, ka meitene ar balsi, kas līdzinātos Noras balsij, vēl nav dzimusi. Man ir liels prieks, ka Viktors un arī Noras māsa neatstāj mākslinieci novārtā, bet strādā, lai viņas vārds skanētu vēl ilgi un tālu,» emocijās dalījās Annas kundze.
Foto: Ivars Veiliņš
Video: Māris Martinsons