Izvērtējot gripas monitoringa datus par pagājušo nedēļu, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vecākā epidemioloģe Elvīra Brūvere apliecina, ka Jelgavā gripas epidēmija ir beigusies – mūsu pilsētā gada desmitajā nedēļā reģistrēti vairs tikai 44,4 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Tiesa, kaut arī atsevišķos reģionos saslimstība ar gripu vairs netika reģistrēta vispār un arī Latvijā kopumā vidējā gripas intensitāte bija 89,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, atsevišķās pilsētās šis rādītājs vēl aizvien būtiski pārsniedz epidēmijas slieksni.
Sintija Čepanone
Nedēļas laikā gripas intensitāte Jelgavā samazinājusies no 153,7 līdz 44,4 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, un, tā kā gripas epidēmijas slieksnis ir 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Jelgavā gripas epidēmija ir beigusies. «Arī pagājušajā nedēļā ar gripu visvairāk slimoja cilvēki vecumā no 15 līdz 64 gadiem,» komentē SPKC Infekciju slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas Zemgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe E.Brūvere, norādot, ka par gripas epidēmijas beigām liecina arī izglītības iestāžu monitorings – skolas Jelgavā apmeklēja 94,8 procenti audzēkņu, savukārt bērnudārzus – 66 procenti bērnu.
Kaut arī Latvijā kopumā reģistrēti vairs tikai 89,3 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju – arī šis rādītājs ir zem epidēmijas sliekšņa –, Latvijā kopumā vēl aizvien turpinās gripas epidēmija. «Jūrmalā, Rēzeknē un Rīgā klīnisko gripas gadījumu skaits ambulatorajās iestādēs pārsniedza 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem. Visaugstākā saslimstība bijusi Jūrmalā – 361,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Saslimstība nedaudz palielinājusies Jēkabpilī un Jūrmalā, taču citās monitoringā iekļautajās teritorijās tā ir samazinājusies vai palikusi iepriekšējās nedēļas līmenī (Liepāja). Aizvadītajā nedēļā Gulbenē un Valmierā gripas gadījumi netika reģistrēti,» informē SPKC Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Tettere.
E.Brūvere papildina, ka par gripas epidēmijas beigām tiek paziņots, kad divas nedēļas nevienā no gripas monitoringā iekļautajām pilsētām nav reģistrēti gripas gadījumi. «SPKC gripas monitoringu turpinās veikt līdz gada 20. nedēļai, tas ir, vēl līdz maijam,» piebilst viņa.
E.Tettere informē, ka pagājušajā nedēļā Latvijā saņemta informācija par četriem nāves gadījumiem, kad pacientiem laboratoriski diagnosticēta gripa. «Minētajiem pacientiem bijušas hroniskas saslimšanas – sirds asinsvadu, elpošanas sistēmas, nieru, centrālās nervu sistēmas slimības, onkoloģiskas saslimšanas un cukura diabēts. Kopš sezonas sākuma kopā saņemti 17 paziņojumi par nāves gadījumiem saistībā ar gripas infekciju. Neviens no mirušajiem pacientiem šajā sezonā nebija vakcinējies pret gripu,» tā viņa.
Foto: no JV arhīva
Saistītās ziņas
Gripas epidēmija turpinās
Tuvākajās nedēļās prognozē gripas epidēmijas beigas