24. novembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Jelgavā, norisināsies diskusiju cikls «Pārtikas drošība un Kopējās Lauksaimniecības politikas nākotne: Eiropas Parlamenta skatījums». Pirmajā daļā tiks apspriesti jautājumi par drošas pārtikas jēdzienu un iespēju sasniegt līdzsvaru starp ekoloģisku un ekonomiski izdevīgu ražošanu. Savukārt otrā daļa būs veltīta jautājumiem par Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni un ietekmi uz Latvijas lauksaimniekiem.
www.jelgavasvestnesis.lv
Diskusijas organizē Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un tajās piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete (Vienotība/EPP), Alfreds Rubiks (SC/GUE/NGL), Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Aivars Lapiņš, kā arī LLU mācībspēki, eksperti, patērētāju un zemnieku organizāciju pārstāvji: profesore, dr.sc.ing Daina Kārkliņa, docents Dr. med. vet. Aivars Bērziņš, profesore, Dr. oec., Irina Pilvere, Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijas Padomes priekšsēdētāja Tekla Žalbova, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes eksperte Ginta Jakobsone, informē EPIB preses nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe.
Pulksten 12 sāksies diskusija «Vai mūsu pārtika ir droša? Eiropas Parlamenta loma pārtikas standartu noteikšanā». Tajā tiks apspriesti jautājumi par drošas pārtikas jēdzienu, iespēju sasniegt līdzsvaru starp ekoloģisku un ekonomiski izdevīgu ražošanu, Eiropas Parlamenta regulējumu pārtikas jomā, kā arī ekoloģiskās pārtikas vietējo ražotāju izaicinājumiem Latvijas un ES tirgū.
Pulksten 14.15 sāksies diskusija «Ko Eiropas Parlaments ierosina ES Kopējās lauksaimniecības politikas reformām?». Tā būs veltīta jautājumiem par Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas nākotni nozīmi, kā arī iespējamiem scenārijiem KLP reformai pēc 2013. gada un to ietekmi uz Latvijas lauksaimniekiem.
Abas diskusijas notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes 263. auditorijā.
Pasākumā ir aicināti piedalīties valsts pārvaldes darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, studenti, pasniedzēji, kā arī citi interesenti. Pieteikt dalību diskusijās līdz 22.novembrim, sūtot uz e-pastu epriga@europarl.europa.eu , vai zvanot uz 29442588.