Šodien Jelgavas reģionālajā Pieaugušo izglītības centrā risinājās jauniešu forums «Kā jūtas jaunietis Jelgavā?», lai veicinātu pilsētā dzīvojošās jaunatnes pilsoniskās apziņas un aktīvas pilsoniskās līdzdalības paaugstināšanos, pārvarētu atsvešinātību no valsts un pašvaldību institūcijām un uzturētu dialogu starp jaunatni, sabiedrību un pašvaldību. Forums izraisīja lielu interesi un par dalībnieku trūkumu tas sūdzēties nevarēja.
Sintija Čepanone
Kā forumā norādīja Jelgavas sabiedrības integrācijas biroja jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle, mūsu pilsētā dzīvo 13 261 jaunietis. 39 procenti no viņiem ir skolēni, 59 procenti – studenti, savukārt 12,8 procenti ir darba meklētāji. Tiesa gan – no visiem jauniešiem tikai astoņi procenti iesaistījušies nevalstiskajās organizācijās. Tas gan ļāvis veiksmīgi realizēt vairākus projektus, kas līdz šim veicinājuši jauniešu un pašvaldības iestāžu sadarbību.
Pasākumu «Kā jūtas jaunietis Jelgavā» organizēja Sabiedrības integrācijas birojs sadarbībā ar Zemgales NVO atbalsta centru un Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu pašpārvaldi, un uz diskusiju bija aicināti jauniešu organizāciju pārstāvji, skolēni, studenti, eksperti, politiķi, uzņēmēji un citi sabiedrības pārstāvji, lai runātu par Jelgavas telpiskās attīstības, apkārtējās vides, pārvaldības un līdzdalības iespējām, kā arī izglītības jomu. Kopīgi tika apzinātas stiprās puses, veidotas nākotnes perspektīvas.
Pilsētas mērs Andris Rāviņš jauniešus aicināja sarosīties un, piemēram, pašvaldības mājas lapā izveidot sadaļu jauniešiem, kurā viņi varētu atspoguļot vienaudžu aktualitātes un diskutēt par sev svarīgām tēmām. Viņš arī aicināja neatstāt novārtā ģimeni, izglītību, kā arī atlicināt laiku lietderīgai atpūtai, un pašvaldība šajā jomā ir gatava izskatīt ikvienu jauniešu ideju un iespēju robežās to palīdzēt arī realizēt, kā tas bijis arī līdz šim.
Foruma laikā Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Jaunatnes lietu departamenta direktors A.Grāfs prezentēja, kādai jābūt jauniešiem draudzīgai pašvaldībai, savukārt J.Grīsle iepazīstināja ar prezentāciju «Jaunietis Jelgavā». Noslēgumā foruma dalībnieki strādāja darba grupās, lai vēlāk ar apzinātajām problēmām, iespējamiem risinājumiem tādos jautājumos kā jauniešu līdzdalība un sadarbība ar pašvaldību, NVO attīstība un sadarbība pilsētā, jauniešu nodarbinātība, izglītība un tālākizglītība Jelgavā, kultūras, atpūtas, veselīga dzīvesveida iespējas Jelgavā iepazīstinātu klātesošos.
Rolands no Valsts ģimnāzijas norāda uz šāda foruma, kāds Jelgavā notiek pirmo reizi, lietderību. «Tā ir iespēja dzirdēt, ko par iespējām Jelgavā domā paši jaunieši, uzklausīt viņu viedokļus un redzējumu, taču ļoti būtiski ir tas, lai kaut daļu no iecerēm izdotos arī realizēt,» tā Rolands.
FOTO: Ivars Veiliņš