Vakar vakarā parakstīta papildu vienošanās par pievienošanos jaunizveidoto domes koalīciju – savu atbalstu Andra Rāviņa veidotajai komandai vakar oficiāli apstiprināja Lidmila Gineite un Andrejs Eihvalds no «Saskaņas centra». Tādejādi pieciem Zaļo un zemnieku savienības, diviem «Jaunā laika» un vienam TB/«LNNK» deputātam pievienojušies arī divi «Saskaņas centra» jaunievēlētie deputāti.
Kristīne Langenfelde
Tas nozīmē, ka nākamajā domes sasaukumā izveidota stipra koalīcija, ko pārstāvēs desmit no 15 deputātiem. Savukārt šobrīd opozīcijā paliek pieci deputāti – divi no «Saskaņas centra», divi no LPP/LC un viens no PCTVL.
www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka otrdien – desmit dienas pēc vēlēšanām – koalīcijas līgumu darbam nākamajā domes sasaukumā parakstīja Zaļo un Zemnieku savienība, «Jaunais laiks» un apvienība «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, partija «Visu Latvijai!». Jau tobrīd bija skaidrs, ka koalīcija varētu paplašināties.
Parakstot koalīcijas līgumu, jau panākta vienošanās, ka mēra amatam tiks virzīts Andris Rāviņš (ZZS), bet viņa vietnieki būs Aigars Rublis (JL) un Vilis Ļevčenoks (ZZS).
A.Rāviņš, komentējot panākto vienošanos, uzsver, ka sadarbības līgums par darbu Jelgavas domes pozīcijā noslēgts ar ilgstošajiem sadarbības partneriem, kuri pārzina situāciju pilsētā, kas ir īpaši svarīgi šajā ekonomiski grūtajā laikā. «Partijas «Jaunais laiks» un TB/LNNK ir uzticami sadarbības partneri, mūsu mērķi ir vienoti,» tā A.Rāviņš.
Arī JL pārstāvis Aigars Rublis atzīst, ka, jau startējot vēlēšanās, viņu pamatdoma bija veiksmīgi turpināt pilsētā iesāktos darbus, realizēt projektus – ZOC celtniecību, 4. vidusskolas piebūvi, ielu rekonstrukciju. «Iespējams, ja koalīcija būtu cita, šiem politiķiem arī mērķi būtu citi un iesāktie projekti varētu tik nolikti malā. Mūsuprāt, tas nav pieļaujams, tāpēc arī, izšķiroties par pievienošanos vienai vai otrai grupai, izvēlējāmies palikt un strādāt ZZS vadībā. Nenoliegšu, ka mums bijušas sarunas arī ar citām partijām, piemēram, LPP/LC, taču, izvērtējot plusus un mīnusus, tomēr bija punkti, kuros mūsu domas nesakrita,» tā A.Rublis, piebilstot, ka JL arī respektējis iedzīvotāju viedokli, kuri vēlēšanās vislielāko uzticību izteikuši tieši A.Rāviņam.
Savukārt, kā uzsver Jurijs Strods, (TB/LNNK), vēlētāji ir lēmuši, ka partijai darbs pilsētas domē ir jāturpina. «To arī uzskatu par savu uzdevumu,» tā J.Strods.
SC pārstāvis Sergejs Ņevoļskis atzina, ka izveidojusies tāda situācija, kas norāda – divi partijas ievēlētie deputāti – Ludmila Gineite un Andrejs Eihvalds – varētu atbalstīt jaunizveidoto koalīciju, bet pārējie divi – S.Ņevoļskis un Valentīns Grigorjevs – strādāt opozīcijā. «Man neviens nekādu amatu nav piedāvājis. Vai jūs domājat, ka šādā situācijā es varētu atbalstīt šo koalīciju?! Vēl jo vairāk, ja visi jelgavnieki gaidīja, ka es kļūšu par jauno JNĪP vadītāju,» retoriski jautā S.Ņevoļskis. Uz jautājumu, vai šāda dalīšanās nozīmē zināmu partijas sašķelšanos, S.Ņevoļskis gan atbild noliedzoši: «Nē, noteikti nenotiek nekāda partijas biedru dalīšanās. Mūsu mērķis ir strādāt pilsētas labā – ja kāds no mūsu partijas deputātiem vēlas atbalstīt izveidoto koalīciju, tad tas ir katra paša lēmums.»
Nākamais solis būs 1. jūlijā, kad uz pirmo sēdi Vēlēšanu komisija sasauks jaunievēlētos domes deputātus – tad arī notiks balsojums par pilsētas mēra kandidātiem, kā arī viņa vietniekiem.